flamengol.net


Zapowiedz meczu z San José

Po przegranej z Peñarolem i utracie pozycji lidera w Grupie D, Flamengo próbuje odzyskać siły w Copa Libertadores w czwartkowym spotkaniu przeciwko San José na stadionie Maracanã. Celem jest oczywiście odniesienie zwycięstwa w ostatnim domowym meczu w fazie grupowej. Po raz kolejny trybuny będą pełne, ponieważ sprzedano już około 60 tys. Wejściówek.

Z sześcioma punktami po trzech kolejkach, Rubro-Negro musza wygrać, aby zrównać się punktami z Peñarolem – jeśli wygrają różnicą trzech goli to ponownie zostaną liderem grupy. Zespół z Rio de Janeiro potrzebuje tylko czterech punktów, aby zapewnić sobie awans do 1/8 rozgrywek, tak więc w przypadku zwycięstwa będzie miał dwie wyjazdowe gry z LDU i Peñarolem, aby osiągnąć ten cel.

Flamengo ma duże osłabienia na czwartkowy mecz. Najlepszy strzelec zespołu w tym sezonie, Gabriel Barbosa nie będzie mógł zagrać ponieważ jest automatycznie zawieszony za czerwoną kartkę otrzymaną w grze z Urugwajczykami. Jego naturalny zmiennik, Fernando Uribe ma skręconą lewą kostkę i także jest niedostępny dla Abela Bragi. Faworytem do gry w linii ataku jest Bruno Henrique, ale jego występ jest nadal wątpliwy ponieważ odczuwa ból w prawym udzie. Jeśli zostanie zawetowany, to swoją szansę otrzyma Vítor Gabriel. Na lewym skrzydle Giorgian De Arrascaeta i Vitinho rywalizują o miejsce w zespole.

San José przystąpi do meczu z Flamengo już jako inny zespół, który w poprzedniej grze przegrał właśnie z Rubro-Negro. Zaczynając od trenera: zwolniony został Néstor Clausen, a drużynę przejął Miguel Ponce. Pod dowództwem nowego szkoleniowca, Boliwijczycy odnieśli dwa zwycięstwa, raz zremisowali i dwukrotnie przegrali. Zespół z Oruro musi odnieść zwycięstwo, aby uniknąć już braku szans na awans z grupy, ponieważ obecnie ma jeden punkt i jest czerwoną latarnią grupy. San José liczy na swojego najlepszego strzelca Saucedo, który w tym sezonie strzelił już 13 bramek.

Prawdopodobne składy:

Flamengo: Diego Alves; Pará, Rodrigo Caio, Léo Duarte, Renê; Cuéllar, Willian Arão; Arrascaeta (Vitinho), Diego, Éverton Ribeiro; Bruno Henrique (Vítor Gabriel).

San José: Lampe; Juárez, Rodríguez, Toco, Jair Torrico; Didí Torrico, Mario Ovando, Edivaldo Rojas, Sanguinetti, Ramallo; Saucedo.

  • dodał: MentiX
  • 11.04.2019; 09:19
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Bruno Henrique: Vasco 0:2 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Bruno Henrique celebruje gola zdobytego w finale Campeoanto Carioca przeciwko Vasco.
Video
Dwie bramki Bruno Henrique przybiżyły Flamengo do tytułu Campeonato Carioca.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX