flamengol.net


Wykorzystać atut własnego boiska

Flamengo i Cruzeiro znów się zmierzą. Tym razem, po zwycięstwie Raposa w zeszłorocznym finale Copa do Brasil, rywalizacja będzie się toczyć na poziomie Copa Libertadores. Pierwsze spotkanie 1/8 fazy rozgrywek odbędzie się w środę na Maracanie. Jest to pojedynek dwóch zespołów, które można uznać za najbardziej regularne w tym sezonie. Z wydajnością na poziomie 66,7% w 42 meczach, Raposa jest na pierwszym miejscu, z kolei Rubro-Negro są drudzy z 65,9% w 41 rozegranych grach.

Obrona jest mocną stroną zespołów prowadzonych przez doświadczonego 56-letniego Mano Menezesa i młodego, bo zaledwie 36-letniego Maurício Barbieriego. Flamengo to drużyna, która ma najniższą średnią straconych goli w 2018 roku: 0,61 na mecz. Raposa jest drugie ze średnią 0,64 bramki na grę. Obie drużyny również przegrały najmniej meczów w tym sezonie: Fla sześć razy, Cruzeiro osiem.

Po oszczędzeniu trzech piłkarzy wyjściowego składu w przegranym sobotnim meczu z rezerwami Grêmio w Campeonato Brasileiro, trener Maurício Barbieri ma do swojej dyspozycji prawie maksymalną siłę na środową konfrontacje. Bez zawieszonego za kartki Lucasa Paquetá oraz Paolo Guerrero, który jest blisko odejścia, Jean Lucas i Fernando Uribe powinni być starterami. Niedawno pozyskany Vitinho powinien zasiąść na ławce rezerwowych, a więc na lewym skrzydle ponownie wystąpi Marlos Moreno.

Dwukrotny zdobywca Copa Libertadores, Cruzeiro przybywa na mecz do Rio de Janeiro prawie z wszystkimi dostępnymi piłkarzami. Niedostępny jest tylko zawieszony za kartki Romero. Edílson powinien wrócić na prawą obronę, podczas gdy Hernán Barcos jest faworytem do wystąpienia w linii ataku. Raniel powinien zasiąść na ławce rezerwowych. Raposa ma najlepszy atak w rozgrywkach: 15 zdobytych goli.

Prawdopodobne składy:

Flamengo: Diego Alves; Rodinei, Réver, Léo Duarte, Renê; Cuéllar, Jean Lucas, Diego, Éverton Ribeiro, Marlos Moreno; Uribe.

Cruzeiro: Fábio; Edílson, Leo, Dedé, Egídio; Henrique, Lucas Silva; Thiago Neves, Robinho, Arrascaeta; Hernán Barcos (Raniel).

  • dodał: MentiX
  • 08.08.2018; 15:20
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Flamengo 3:1 LDU

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabriel cieszy się z kolejnej zdobytej bramki w koszulce Flamengo, tym razem przeciwko LDU.
Video
Flamengo pewnie pokonuje LDU w swoim drugim meczu w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX