flamengol.net


W negocjacjach, Flamengo liczy na wolę zawodników

Flamengo jest blisko ogłoszenia kolejnych trzech wzmocnień zespołu na 2019 rok: Giorgiana De Arrascaetę z Cruzeiro. Gabriela Barbose z Interu Mediolan i Bruno Henrique z Santosu, z którymi rozmawiano przez ostatnie tygodnie. Wszystkie te negocjacje mają wspólny klucz, a mianowicie fakt, że trzeci piłkarze chcieli przenieść się do klubu z Gávea.

W związku z tym obecny nowy zarząd Rodolfo Landima, który został wybrany na prezydenta w dniu 8 grudnia zbiera owoce pracy zarządczej swojego poprzednika Eduardo Bandeiry de Mello. Chęć gry w koszulce Rubro-Negro była kluczowa przy ww. transakcjach.

Restrukturyzacja finansowa, strukturalna i organizacyjna, którą przeszedł zespół z Gávea w ostatnich sezonach, umożliwiła Flamengo osiągnięcie obecnej pozycji, dzięki czemu klub jest w stanie przyciągnąć ważnych piłkarzy innych dużych drużyn.

W ostatnich latach polityka odpowiedzialnych finansów sprawiła, że Mengão znacznie zmniejszyli swoje zadłużenie i ustabilizowali swoje finanse, dzięki temu są w stanie przyciągnąć piłkarzy oferując dobre zarobki, a przede wszystkim wypłatę pensji na czas.

Dobra sytuacja finansowa pozwoliła klubowi z Gávea dokonać dużych inwestycji jak pozyskanie Vitinho z CSKA i Évertona Ribeiro z Al Ahli, czy też jak w przypadku Henrique Dourado zakontraktować najlepszego strzelca sezonu Brazylii w 2017 roku. Kwota wydana przez Flamengo na sprowadzenie tylko tych trzech zawodników przekracza 20 mln euro.

Chociaż pomimo dużych inwestycji na wzmocnienia, Rubro-Negro nie zdołali zdobyć za wielu tytułów, ale w klubie uważają, że to tylko kwestia czasu. W końcu, zespół w 2017 roku docierał do finałów Copa do Brasil i Copa Sudamericana, a zeszłoroczne Brasileirão zakończył na drugim miejscu w tabeli.

Obecność w Copa Libertadores, trzeci rok z rzędu, jest również atrakcją dla piłkarzy. Klub jest uważany za jedną z głównych bram futbolu południowoamerykańskiego dla wielkich europejskich zespołów. W 2018 roku, Vinícius Júnior odszedł do Realu Madryt, Lucas Paquetá został sprzedany do Milanu, a Felipe Vizeu do Udinese.

Również i nowoczesne centrum treningowe jest atutem Flamengo. Niedawno klub otworzył nowy moduł dla pierwszego zespołu, który pozwoli na większą integrację pomiędzy obszarem medycznym i wydajnością, zapewniając piłkarzom wszystkie warunki do osiągnięcia najwyższego poziomu.

  • dodał: MentiX
  • 09.01.2019; 18:09
  • źródło: lance.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Madureira 0:2 Flamengo

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Pará uhonorowany za rozegranie 200 meczów w barwach Flamengo.
Video
Dwie bramki Gabriela Barbosy zapewniają zwycięśtwo nad Madureirą.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX