flamengol.net


Uribe i Lincoln walczą o wyjściowy skład, Dourado trafi znaczenie

Dzień 3 listopada. Komisja Dyscyplinarna FIFA informuje Peruwiański Związek Piłki Nożnej, że Paolo Guerrero został tymczasowo zawieszony na okres 30 dni. Napastnik miał pozytywny wynik antydopingowy, który został przeprowadzony na początku października przed spotkaniem z Argentyną. Odtąd związek pomiędzy Flamengo i Guerrero nigdy nie będzie taki sam.

Peruwiańczyk ma jeszcze pięć dni kontraktu z Rubro-Negro. Występ napastnika w środowym meczu przeciwko Cruzeiro w 1/8 Copa Libertadores jest nieznany. Jest mało prawdopodobne, że 34-latek pozostanie w klubie i tylko niespodziewany zwrot akcji może zmienić kierunek. Klub i zawodnik nie znaleźli punktu pośredniego w negocjacjach w sprawie nowej umowy: w kwestii długości kontraktu i pensji.

Bez Guerrero w meczu, trener Maurício Barbieri szuka najlepszego zmiennika. Mając dwóch doświadczonych snajperów pozyskanych w tym sezonie - Fernando Uribe (sześć meczów i jeden gol), Henrique Dourado, który został kupiony za 2,6 mln euro i zdobył dziewięć bramek w 28 spotkaniach, a także obiecującego Lincolna (w tym sezonie 13 gier i dwa gole).

Najlepszą średnią bramki na mecz ma Lincoln. W tym sezonie, 17-latek spędził na murawie łącznie 341 minut i zdobył dwie bramki. Pierwszą w Carioca, a drugą w Copa do Brasil.

Henrique Dourado stracił swoje miejsce. Napastnik nie zagrał w wyjściowym składzie do czasu meczu z Paraná w dniu 11 czerwca. Król strzelców zeszłorocznego Campeonato Brasileiro ma najwyższą średnią bramek na mecz (0,32 wobec 0,15 Lincolna i 0,16 Uribe).W tym sezonie, Ceifador był starterem 26 meczach na 28 rozegranych. Uribe był starterem w czterech z sześciu gier. Podczas, gdy Lincoln zagrał od pierwszej minuty zaledwie trzy razy na 13 meczów, w których grał.

  • dodał: MentiX
  • 06.08.2018; 17:08
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 4:0 Cabofriense

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabigol zadebiutował w koszulce Flamengo, ale nie pomógł wygrać z Resende.
Video
Bez większych problemów Flamengo pewnie wygrało spotkanie z Cabofriense.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX