flamengol.net


Trzeci rok z rzędu, rekord transferowy

Po sześciu latach od rozpoczęcia polityki większej odpowiedzialności finansowej, postęp Flamengo jest jasny. W piłce nożnej, głównym sporcie klubu, duży potencjał inwestycyjny Rubro-Negro jest ratyfikowany przy każdym transferze. Tak jest w przypadku urugwajskiego pomocnika Giorgiana De Arrascaeta, który zostanie nie tylko najdroższym piłkarzem w historii Flamengo, ale i brazylijskiego futbolu, po tym jak zostanie potwierdzony jego transfer w wysokości 15 mln euro.

Przez ostatnie trzy lata, po raz trzeci z rzędu, Rubro-Negro otworzyli swój sejf, aby pobić klubowy transferowy rekord za kupno piłkarza. W 2017 roku, Mengão wydali około 6 mln euro, aby sprowadzić Évertona Ribeiro z Al-Ahli. Nieco ponad rok później, kwota ta prawie się podwoiła przy transakcji zakontraktowania Vitinho, który kosztował 10 mln euro. Warto pamiętać, że tej przestrzeni między Vitinho i Arrascaetą kupiony został także Rodrigo Caio, który został pozyskany z São Paulo za podobną, kwotę, którą klub z Gávea wydał na Évertona Ribeiro.

  • dodał: MentiX
  • 09.01.2019; 18:07
  • źródło: colunadoflamengo.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Madureira 0:2 Flamengo

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Pará uhonorowany za rozegranie 200 meczów w barwach Flamengo.
Video
Dwie bramki Gabriela Barbosy zapewniają zwycięśtwo nad Madureirą.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX