flamengol.net


Renê świeci wśród gwiazd Flamengo

Przy tak wielu gwiazdach w zespole Flamengo Renê szuka swojego miejsca w rozgwieżdżonym czerwono-czarnym niebie. W wygranym 3:1 meczu z LDU w środę wieczorem, lewy obrońca był jednym z najlepszych zawodników na boisku i opuścił murawę stadionu Maracanã oklaskiwany przez fanów Rubro-Negro. Było to uznanie za wydajność, ducha Libertadores i efektywnego uczestnictwa, a także akcji bramkowych.

Oprócz dobrze wykonanej roli obronnej - cztery odebrane piłki - Renê był również ważny przy wspieraniu ataku. Miał tylko jedno niedokładne podanie podczas meczu i rozpoczął akcję, po którym padł trzeci gol dla Mengão.

"Myślę, że to był jeden z moich najlepszych meczów. Nie tylko mój, ale całego zespołu. Byłem w stanie pomóc zarówno w obronie, jak i ofensywie. Kiedy wszyscy grają dobrze, to bardzo pomaga. Odnieśliśmy wielkie zwycięstwo." - powiedział Renê.

Pomimo tego, że został wybrany najlepszym lewym obrońcą ostatniego Campeonato Brasileiro, Renê wciąż nie ma jednomyślny wśród fanów. Ale przeciwko LDU nie było nikogo, kto by nie klaskał na trybunach stadionu Maracanã.

"Jestem szczęśliwy. Ciężka praca w ciągu dnia i aplauz jest bardzo dobry. Kiedy kibice są po naszej stronie i nas wspierają, to jesteśmy silniejsi. Teraz musimy kontynuować tę drogę, ponieważ w piłce nożnej rzeczy mogą się szybko zmieniać." - dodał zawodnik.

Renê wie, że Copa Libertadores to bardzo trudne rozgrywki, ale wskazuje na większe doświadczenie zespołu i liczy, że tegoroczna kapania będzie lepsza niż zeszłoroczna i zakończy się upragnionym tytułem.

"To bardzo trudne rozgrywki, z zespołami z innych krajów, co bardzo mi się podoba. Gry są trudne. Mam nadzieję, że będziemy dalej kontynuować tę drogę. Coraz bardziej przyzwyczajamy się do Libertadores, mam nadzieję, że zrobimy lepszą kampanię niż w ubiegłym roku i zdobędziemy tak oczekiwany tytuł." - zakończył Renê.

  • dodał: MentiX
  • 14.03.2019; 19:45
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Flamengo 3:1 LDU

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabriel cieszy się z kolejnej zdobytej bramki w koszulce Flamengo, tym razem przeciwko LDU.
Video
Flamengo pewnie pokonuje LDU w swoim drugim meczu w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX