flamengol.net


Podobieństwo do 2009 roku każe wierzyć w tytuł

Sześć kolejek do zakończenia Campeonato Brasileiro, Palmeiras jest liderem, a Flamengo ma sześć punktów straty. Po 32 kolejce w 2009 roku, Verdão także prowadzili z 57 punktami, a Rubro-Negro z 51 oczkami byli szóści, ale zakończyło rozgrywki z mistrzostwem. Ten zbieg okoliczności stał się inspiracją dla Mengão, aby wierzyć, że mogą jeszcze zakończyć ten sezon na najwyższym stopniu podium. Obecnie zespół prowadzony przez trenera Dorvala Júniora zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 60 punktów, podopieczni Luiza Felipe Scolariego mają 66 oczek.

Szkoleniowiec podczas zwycięskiej kampanii, Andrade wspomina, że Flamengo zaskoczyło wielu ludzi i podkreślił, że zespół zyskał pewność siebie na ostatnim etapie Campeonato Brasileiro. Jako piłkarz i trener, były volante podkreślał, że Rubro-Negro może być mistrzem.

"Myślę, że piłkarze muszą wierzyć do końca, tak właśnie my zrobiliśmy w tamtym roku. Wierzyliśmy, że możemy wygrać. Na początku początku mówiliśmy, że walka będzie o Libertadores, ale od momentu, gdy wyniki się powiodły, zespół zyskał pewność siebie. Teraz też jest możliwe, zawodnicy muszą uwierzyć. Szanse są duże. Jest jeszcze sześć meczów, czyli 18 punktów do zdobycia. Wiele może się wydarzyć." - powiedział Andrade.

Były szkoleniowiec podkreślił jakość obecnego składu Flamengo i ubolewał nad tym, że zespół stracił dobre szanse na zwycięstwo przeciwko Palmeiras i São Paulo w dwóch ostatnich meczach.

"W 2009 roku wielu ludzi nie wierzyło. Dziś jest zespół ma wysokiej jakości piłkarzy, silną ławkę rezerwowych. Nic nie ginie, tym bardziej dla zespołu o wielkości Flamengo. Kiedy obejmowałem zespół, mieliśmy 12 punktów straty. Naszym mocnym punktem był wygrane w bezpośrednich konfrontacjach. Oprócz uzyskania wyniku, mieliśmy dobrą postawę na boisku. Myślę, że ten zespół ma również postawę, grzeszy w wykańczaniu akcji." - dodał.

Wyniki Flamengo w ostatnim etapie Campeonato Brasileiro w 2009 roku:

32 kolejka: Grêmio Barueri 2 x 0 Flamengo - Arena Barueri, Barueri

33 kolejka: Flamengo 1 x 0 Santos - Maracanã, Rio de Janeiro

34 kolejka: Atlético-MG 1 x 3 Flamengo - Mineirão, Belo Horizonte

35 kolejka: Náutico 0 x 2 Flamengo - Aflitos, Recife

36 kolejka: Flamengo 0 x 0 Goiás - Maracanã, Rio De Janeiro

37 kolejka: Corinthians 0 x 2 Flamengo - Brinco de Ouro, Campinas

38 kolejka: Flamengo 2 x 1 Grêmio - Maracanã, Rio de Janeiro

  • dodał: MentiX
  • 06.11.2018; 15:13
  • źródło: lancenet.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Bruno Henrique: Vasco 0:2 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Bruno Henrique celebruje gola zdobytego w finale Campeoanto Carioca przeciwko Vasco.
Video
Dwie bramki Bruno Henrique przybiżyły Flamengo do tytułu Campeonato Carioca.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX