flamengo.pl - polski serwis kibiców Rubro-Negro - Pierwsze starcie z Cruzeiro w Libertadores

flamengol.net


Pierwsze starcie z Cruzeiro w Libertadores

Konfrontacja pomiędzy Flamengo i Cruzeiro to jeden z największych klasyków w brazylijskim futbolu. W środę oba kluby zmierzą się ze sobą po raz 92, jednak będzie to pierwszy raz, kiedy będą rywalizować na poziomie Copa Libertadores.

W dotychczasowych 91 rozegranych meczach, Raposa ma delikatną przewagę nad Rubro-Negro: 34 zwycięstwa, 31 porażek i 26 remisów. W statystykach bramkowych lepszy jest jednak zespół z Rio de Janeiro, który strzelił 119 bramek, a stracił 115.

W stanie Rio de Janeiro odbyło się 37 meczów pomiędzy drużynami. Zdecydowana większość, bo aż 31 odbyła się na Maracanie, po dwa na Engenhão i Luso-Brasileiro, a także jedno na Raulino de Oliveira. Zespół mineiro wygrał 9 razy, 10 razy był remis, a 18 razy wracał do domu jako przegrany.

Z 31 spotkań na Maracanie, Cruzeiro wygrało 8 razy, zremisowało 9, a przegrało 14. Raposa zdobyło 28 bramek, a straciło 46. Ostatnia gra na stadionie miała miejsce w zeszłym roku w finale Copa do Brasil, wówczas był remis 1:1.

  • dodał: MentiX
  • 07.08.2018; 23:56
  • źródło: colunadoflamengo.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Vitinho: Flamengo 1:0 Cruzeiro

Ocena: 7.0
Zdjęcie tygodnia
Diego uhonorowany za rozegranie stu meczów w koszulce Flamengo.
Video
Flamengo przerwało serię dwóch porażek z rzędu i wygrało przed własną publicznością z Cruzeiro.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX