flamengol.net


Paquetá także na celowniku Barcelony

Powołany przez selekcjonera Tite na towarzyskie spotkania reprezentacji Brazylii przeciwko Stanom Zjednoczonym i Salwadorem, Lucas Paquetá zwrócił na siebie uwagę europejczyków. Jak podaje hiszpański dziennik "Sport", młody pomocnik Flamengo wzbudził zainteresowanie Barcelony. "Po nową brazylijską perłę" - brzmi tytuł głównej strony katalońskiej gazety.

W tym sezonie, 21-latek wykonał duży krok naprzód w swojej karierze i stał się kluczowym piłkarzem Rubro-Negro, a także został uznany za rewelację na rynku brazylijskim, gdzie zawsze panuje olbrzymia konkurencja. Jego rozwój dostrzeżono w największych klubach Europy, dlatego Barcelona musi liczyć się z dużą konkurencją jeśli zdecyduje się na transfer zawodnika.

W Brazylii wszyscy zdają sobie sprawę z wielkiego potencjału młodego piłkarza, którego Tite umieścił go na szerokiej liście 30 zawodników powołanych na Mistrzostwa Świata w Rosji, ale ostatecznie nie zabrał go na turniej. Jednak po nieudanym mundialu w Rosji, 21-latek ma być jedną z nowych twarzy Canarinhos o czym świadczy fakt, że zadebiutował w kadrze dwa dni temu w towarzyskim meczu ze Stanami Zjednoczonymi.

Kontrakt Paquety z Flamengo wygasa w 2020 roku, a zapisana w nim klauzula odstępnego wynosi 50 milionów euro. Jednak Rubro-Negro negocjują z zawodnikiem nową umowę, dzięki której miałby otrzymać pensję, a klauzula zwiększyłaby się do kwoty 70 mln euro.

"Teraz, kiedy został reprezentantem Brazylii, jeszcze bardziej podniósł swój poziom. Chcemy, żeby został, i podejmiemy wszelkie wysiłki, żeby dalej grał w klubie, w którym ukształtował się piłkarsko i identyfikuje się z kibicami." - powiedział wiceprezydent Flamengo ds. piłki nożnej, Ricardo Lomba.

W klubie z Gávea doskonale wiedzą, że w niedługim czasie, Lucas Paquetá trafi na Stary Kontynent, być może nastąpi to już na początku nowego roku, dlatego władze chcą jak najszybciej popisać nową umowę, aby otrzymać jak najwyższą kwotę za swojego piłkarza.

  • dodał: MentiX
  • 10.09.2018; 07:07
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 4:0 Cabofriense

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabigol zadebiutował w koszulce Flamengo, ale nie pomógł wygrać z Resende.
Video
Bez większych problemów Flamengo pewnie wygrało spotkanie z Cabofriense.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX