flamengol.net


Oficjalnie: Gabigol we Flamengo

To już oficjalna wiadomość. Gabigol jest nowym piłkarzem Flamengo. Rubro-Negro poinformowali i zakontraktowaniu napastnika za pośrednictwem swoich portali społecznościowych. Atakujący został wypożyczony do końca tego roku z Interu Mediolan.

"2018 rok był wyjątkowy dla mnie, brakowało tylko tytułów. Wszystko zawdzięczam Santosowi. Rozlałem każdą kroplę potu w każdym meczu i jestem pewien, że dałem z siebie wszystko. Teraz zacznę pisać nową historię, ale Santos zawsze będzie w moim sercu. Flamengo to gigantyczny klub z największymi kibicami w Brazylii i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby być zadowolonym w tej koszulce, która jest również rozpoznawalna na całym świecie. Ten Naród mnie inspiruje i mam nadzieję, że będę świętował wiele bramek razem z nim." - powiedział Gabigol.

Po długich negocjacjach, Flamengo wygrało rywalizację z West Hamem i doszło do porozumienia z włoskim klubem. Okres wypożyczenia będzie bezpłatny, ale Rubro-Negro będą płacić pełną pensję zawodnika, który wynosi 3.5 mln euro rocznie. Oznacza to, że Gabigol jest najlepiej opłacanym piłkarzem w składzie.

W umowie wypożyczenia zawarte są też dwie klauzule, na które naciskało Mengão: jeśli Inter Mediolan sprzeda napastnika w czerwcu, to Rubro-Negro otrzymają 5% kwoty transakcji oraz jeśli włoski klub zażąda powrotu napastnika przed końcem okresu wypożyczenia, to będzie musiał spłacić wszystkie koszta jakie od tej pory poniosło Flamengo.

Valdemir, ojciec Gabigola, powiedział, że wybór Flamengo był jednomyślny i stwierdził, że nie było rozmów z Santosem na temat pozostania w klubie na kolejny rok.

"Jesteśmy bardzo wdzięczni Santosowi, to jest nasz dom, w którym Gabriel dorastał i pojawił się w piłce nożnej. Wybór Flamengo był jednogłośny. Mieliśmy inne propozycje, w tym od innych zespołów z Brazylii, a także klubu z Anglii. W żadnym momencie Santos nie przyszedł do nas, aby omówić odnowę. Szukaliśmy tego, co najlepsze dla Gabriela" - wyjaśnił Valdemir.

Z kolei agent zawodnika, Junior Pedroso doceniania umowę z Flamengo, wskazując, że gra w klubie będzie bardzo dobra dla rozwoju zawodowego młodego gracza.

"Flamengo przedstawiło nam bardzo ciekawą propozycją dla rozwoju Gabriela, w celu dalszego jego wzrostu z ambitnym planem na 2019 rok. Oprócz tego, że jeden z największych klubów w świecie, z wspaniałymi kibicami, Gabriel podjął decyzję w oparciu o projekt, który najlepiej odzwierciedla to, co czeka na swoją przyszłość. Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani nowym wyzwaniem." - powiedział agent.

Gotowość Gabriela do gry we Flamengo zrobiła różnicę. Podczas negocjacji, aby ułatwić rozmowy, napastnik zaakceptował przedłużenie o kolejny rok swojego kontraktu z Interem, który teraz potrwa do czerwca 2021 roku. 22-latek w poprzednim sezonie grał na wypożyczeniu w Santosie i z 18 bramkami na koncie był najlepszym strzelcem zeszłorocznego Campeonato Brasileiro.

  • dodał: MentiX
  • 11.01.2019; 13:55
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Madureira 0:2 Flamengo

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Pará uhonorowany za rozegranie 200 meczów w barwach Flamengo.
Video
Dwie bramki Gabriela Barbosy zapewniają zwycięśtwo nad Madureirą.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX