flamengol.net


Oficjalnie: Arrascaeta we Flamengo

Powieść się skończyła! Po sporze z Cruzeiro i dwóch dniach spotkań w Montevideo, Giorgian De Arrascaeta jest nowym wzmocnieniem Flamengo. 24-letni urugwajski pomocnik podpisał pięcioletni kontrakt do końca 2023 roku i przybywa do Gávea jako największy transfer w historii klubu, który wydał około 15 milionów euro plus prowizje.

W transmisji wideo na portalach społecznościowych Flamengo, Arrascaeta powtórzył Ronaldinho Gaúcho, gdy ten przybył do klubu w 2011 roku.

"Teraz jestem Mengão!" - powiedział Urugwajczyk.

Arrascaeta za pośrednictwem swojej sieci społecznościowej opublikował tekst, dowodząc, że motywuje go nowy etap w swojej karierze.

"Chcę podzielić się z każdym szczęściem tego nowego etapu. Wysiłek jaki zrobiło dla mnie Flamengo, jest ogromny, to dla mnie zaszczyt i duma. Stałem się mistrzem i sprawiłem, że ci wielcy kibice stali się szczęśliwy. Bardzo dziękuję Cruzeiro za to, jak mnie przywitano i pozwoliło mi się rozwijać jako piłkarz i osoba. Czas na nowe wyzwania. Teraz jestem Mengão!" - napisał Giorgian De Arrascaeta.

Oczekuje się, że prezentacja nowego wzmocnienia Flamengo dobędzie się w poniedziałek. Podobnie jak Gabigol, pomocnik rozpoczął już trening w centrum sportowym Ninho do Urubu.

Z kwoty transferu, Cruzeiro, które posiadało 50% karty zawodnika otrzyma około 10 mln euro, ale będzie musiało podzielić się z inwestorem, które ma 25% udziałów. Pozostałe 5 mln euro trafi do Defensoru i Atenas, które osiadało kolejne 25% karty piłkarza. Dług klubu z Belo Horizonte w wysokości 4 mln euro wobec urugwajskich klubów nie był zaangażowany w negocjacje.

Rozmowy Flamengo z Arrascaetą rozpoczęły się okolicach Bożego Narodzenia i były utrzymywane w tajemnicy przed spotkaniem piłkarza z Cruzeiro. Jednak spór pomocnika i jego agenta Daniela Fonsecy z Cruzeiro spowodował, że negocjacje się przeciągnęły. Urugwajczyk nie wznowił treningów w Toca da Raposa i wrócił do Urugwaju, gdzie pozostał do końca negocjacji.

  • dodał: MentiX
  • 13.01.2019; 01:54
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Madureira 0:2 Flamengo

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Pará uhonorowany za rozegranie 200 meczów w barwach Flamengo.
Video
Dwie bramki Gabriela Barbosy zapewniają zwycięśtwo nad Madureirą.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX