flamengol.net


Najlepszy mecz Vitinho we Flamengo

Dzięki dwóm zdobytym bramką, Lucas Paquetá odegrał ważną rolę w piątkowym wyjazdowym zwycięstwie Flamengo nad Corinthians, ale w ofensywnym sektorze także inny piłkarz rozegrał dobre spotkanie na Arena: Vitinho. Grając na lewym skrzydle, zawodnik był motorem napędowym zespołu w ataku, stwarzając niebezpieczne sytuacje pod bramką i wywalczył rzuty rożne, po których do siatki dwukrotnie piłkę skierował właśnie Paquetá. To ważny występ, który da pewność Vitinho w końcowym etapie sezonu.

Bez bezpośredniego powrotu do domu, Timão improwizowali Gabriela na prawej obronie. To właśnie tą stroną atakował zespół prowadzony przez Dorivala Júniora, zwłaszcza w początkowej fazie, a Vitinho wygrywał każdy pojedynek z volante. W sumie miał pięć dobrych dryblingów, dwa strzały na bramkę, 24 podania z czego osiem źle.

Oprócz asysty, inna statystyka pokazuje znaczenie Vitinho w pojedynku przeciwko Corinthians, który oznacza koniec długiego postu: Rubro-Negro nie wygrali z żadnym z czterech klubów (Corinthians, Palmeiras, Santos i São Paulo) w São Paulo od 2011 roku, czyli 25 meczów.

Pod dowództwem Dorivala Júniora, Vitinho rozpoczął swój drugi start jako starter. W pierwszym przeciwko Bahii zagrał słabo, ale teraz po pierwszym tygodniu pracy z nowym szkoleniowcem wydaje się, że odzyskał trochę zaufania. Może się okazać, że 24-latek odegra kluczową rolę w ostatnim etapie sezonu i pomoże Flamengo w walce o mistrzostwo Brasileirão.

  • dodał: MentiX
  • 06.10.2018; 12:01
  • źródło: lancenet.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 4:0 Cabofriense

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabigol zadebiutował w koszulce Flamengo, ale nie pomógł wygrać z Resende.
Video
Bez większych problemów Flamengo pewnie wygrało spotkanie z Cabofriense.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX