flamengol.net


Możliwy powrót Jorge

Priorytet po prawej, ale także po lewej stronie obrony. Flamengo rozpoczęło rozmowy w sprawie pozyskania Jorge, którego macierzystym klubem jest Monaco, ale obecnie jest wypożyczony do Porto. Negocjacje zależą od europejskiego okienka transferowego. 22-letni wychowanek Rubro-Negro w tym sezonie wystąpił w zaledwie trzech meczach Dragão i chce odejść, aby grać więcej. Z kolei pragnieniem jest pozostanie w Europie.

Jorge znajduje się na celowniku kilku europejskich klubów, ale jeszcze żadnej nie przedstawił oficjalnej propozycji. Czekanie do 31 stycznia, czyli okresu, kiedy zamyka się okienko transferowe na Starym Kontynencie jest możliwe, ponieważ wynika z faktu możliwości odejścia z Porto podstawowego lewego obrońcy Alexa Tellesa, co otworzyłoby przestrzeń dla zawodnika.

Z otwartymi drzwiami na rynku brazylijskim - oprócz zainteresowania Flamengo, Santosu, Grêmio i Atlético Mineiro - Jorge ma cierpliwość do zdefiniowania swojej przyszłości. W Gávea walczyłby o miejsce w pierwszej jedenastce z Renê, który został wybrany najlepszym lewym obrońcą ostatniego Brasileirão.

Zarząd Mengão zdaje sobie sprawę z sytuacji Jorge, ale jasno dał do zrozumienia, że ​​sądzi, iż warto to ocenić, podobnie jak w przypadku Giorgiana De Arrascaety i Gabigola.

Flamengo ma czas do 3 kwietnia, aby czekać na decyzję Jorge, w tym dniu w Brazylii zamyka się międzynarodowe okienko transferowe. Lewy obrońca został sprzedany do Monaco w styczniu 2017 roku za kwotę 8,5 mln euro. W klubie z Księstwa rozegrał 32 mecze i zdobył mistrzostwo Francji. Gdy stracił miejsce w zespole, został wypożyczony właśnie do Porto.

  • dodał: MentiX
  • 10.01.2019; 22:15
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Madureira 0:2 Flamengo

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Pará uhonorowany za rozegranie 200 meczów w barwach Flamengo.
Video
Dwie bramki Gabriela Barbosy zapewniają zwycięśtwo nad Madureirą.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX