flamengol.net


Mniejsze posiadanie piłki, większa pewność siebie

Natężenie ataku i odzyskanie zaufania: to były dwie główne zalety uzyskane przez Dorivala Júniora w swoim pierwszym tygodniu pracy we Flamengo. W wygranym meczu nad Corinthians na Arena Corinthians, Rubro-Negro wiedzieli w jaki sposób zamienić posiadanie piłki w szanse na zdobycie bramki i z bardziej agresywną postawą, zdominowali mecz. Według piłkarzy, to wynik rozmowy z szkoleniowcem.

Dorival skupił się bardziej na podnoszeniu pewności siebie. Wiedział, że zespół jest rozbity po odpadnięciu w półfinale Copa do Brasil. Pod dowództwem Maurício Barbieriego, chociaż Mengão mieli większe posiadanie piłki od rywali w 23 z 26 meczów, to ostatnio nie potrafili tego przełożyć na stworzenie klarownych okazji bramkowych. Tylko w grach z Vitórią, Atlético Mineiro i Fluminense, rywale dłużej utrzymywali się przy piłce.

W przeciwieństwie do swojego poprzednika, Dorival nie zamierza mieć większego posiadania piłki tylko dla większego posiadania. W grze przeciwko Corinthians, Rubro-Negro byli przy piłce przez 47,3%, ale byli skuteczni.

  • dodał: MentiX
  • 06.10.2018; 20:45
  • źródło: lancenet.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 4:0 Cabofriense

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabigol zadebiutował w koszulce Flamengo, ale nie pomógł wygrać z Resende.
Video
Bez większych problemów Flamengo pewnie wygrało spotkanie z Cabofriense.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX