flamengol.net


Milan pokonuje PSG i pozyska Paquetę

Ciao, Lucas Paquetá! Powitanie, które po włosku brzmi "cześć" i "do widzenia", od wtorku będzie pasować do Flamengo i Milanu. Rubro-Negro zgodzili się sprzedać swojego zawodnika do mediolańskiego klubu, a w w tym tygodniu odbędą się badania lekarskie w celu przeprowadzenia transakcji. Informacja została podana przez kanał "RaFla Mengo" i potwierdzona przez GloboEsporte.com.

Milan wygrał rywalizację o 21-latka z Paris Saint-Germain. Propozycja obu klubów była podobna: około 35 milionów euro plus premia za osiągnięcia. Na korzyść włoskiego klubu przemówiło sposób prowadzenia rozmów i większa szansa regularnej gdy dla Paquety. Flamengo otrzyma 70% kwoty transferu, czyli około 25 mln euro, a pozostałe 30% zostanie podzielone pomiędzy piłkarza, a Brazil Soccer, agencję, która zarządza jego karierą. Pomocnik podpisze pięcioletni kontrakt z Milanem. Tendencja jest taka, że pomocnik zamieni poziomo czerwono-czarne pasy, na pionowe czerwono-czarne pasy już w styczniu.

Głównym "ojcem" transakcji jest Leonardo, który od lipca pełni funkcję dyrektora sportowego Rossoneri. Od samego początku swojej pracy w Milanie, wychowanek Flamengo, miał Lucasa Paquetę jako cel transferowy za zgodą trenera Gennaro Gattuso.

PSG miało po swojej stronie lobbowanie ze strony Neymara, ale to Milan jako pierwszy złożył oficjalną propozycję, która zadowoliła władze klubu z Gávea. Źródła powiązane z władzami Mengão, ujawniają, że dyrektor generalny klubu, Bruno Spindel był odpowiedzialny za określenie ostatecznych szczegółów transakcji i był osobiście w Mediolanie.

Paquetá ma w kontrakcie klauzulę odstępnego w kwocie 50 mln euro, ale od samego początku zainteresowania ze strony europejskich klubów, ustalono między stronami, że ta kwota jest utopijna.

  • dodał: MentiX
  • 10.10.2018; 06:56
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 4:0 Cabofriense

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabigol zadebiutował w koszulce Flamengo, ale nie pomógł wygrać z Resende.
Video
Bez większych problemów Flamengo pewnie wygrało spotkanie z Cabofriense.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX