flamengol.net


Matheuzinho rozegra jeszcze dwa mecze dla Londriny

Prawy obrońca Matheuzinho będzie dostępny w Londrinie jeszcze na dwa następne mecze, zanim w końcu przejdzie do Flamengo. Zawodnik, który został sprzedany do Rubro-Negro w zeszły tygodniu, podróżuje z Tubarão do Rio de Janeiro na mecz z Americano w Copa do Brasil i w między czasie powinien przejść badania lekarskie w klubie z Gávea, który pozyskał 50% karty 18-latka za kwotę za 300 tys. euro, które zostanie wypłacone w trzech ratach - pi

Matheuzinho będzie najpierw występować w zespole Flamengo U-20. Obecnie trener Abel Braga na prawej obronie ma do swojej dyspozycji Parę i Rodineiego, a także młodego Klebinho, ponadto w połowie roku, zespół ma wzmocnić Rafinha z Bayernu Monachium.

18-letni prawy obrońca awansował do pierwszego zespołu na początku zeszłego roku, po tym, jak wyróżniał się w zeszłorocznej kampanii Tubarão w Copa São Paulo de Futebol Júnior, kiedy zdobył dwie bramki i pokazał ofensywny styl gry.

W 2018 roku, Matheuzinho rozegrał 15 meczów z czego 12 w wyjściowym składzie. Młody prawy obrońca był jednym z głównych objawień zeszłorocznego Campeonato Paranaense, a następnie musiał przejść artroskopię kolana i wrócił do gry dopiero w sierpniu występując do końca sezonu tylko w czterech grach. W listopadzie został powołany do reprezentacji Brazylii U-20, aby zagrać w dwóch meczach towarzyskich przeciwko Kolumbii, ale nie został powołany do trwających na chilijskich boiskach Mistrzostw Ameryki Południowej U-20.

W tym sezonie, zawodnik rozegrał pięć spotkań w barwach Londriny, wszystkie w Campeonato Paranaense. Wysłannicy Rubro-Negro obserwowali 18-latka w środę na stadionie Café w zwycięstwie Tubarão nad Rio Branco-PR. Oprócz Rubro-Negro, prawym obrońcą interesowało się także Palmeiras, ale klub paulista przeprowadził tylko ankietę, nie przedstawiając oficjalnej propozycji.

  • dodał: MentiX
  • 05.02.2019; 06:50
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Bruno Henrique: Vasco 0:2 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Bruno Henrique celebruje gola zdobytego w finale Campeoanto Carioca przeciwko Vasco.
Video
Dwie bramki Bruno Henrique przybiżyły Flamengo do tytułu Campeonato Carioca.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX