flamengol.net


Maracanã domem Flamengo do końca 2020 roku

Flamengo zatwierdziło umowę z Maracaną do końca 2020 roku. Podczas wtorkowego spotkania zarządu klubu w Gávea, większość zgodziła się na ustalone warunki, a więc dwu i pół letniego kontraktu. Wbrew oczekiwaniom porozumienie nie będzie obowiązywać do końca 2022 roku, a zarząd przyjął alternatywną propozycję do końca 2020 roku. 124 członków zarządu wybrało krótszy czas umowy, w porównaniu do 110, którzy preferowali dłuższą umowę.

Umowa przewiduje, że Flamengo będzie płacić 15% czynszu z dochodu brutto z maksymalnym limitem 700 tys. reali na mecz, a minimalnym 200 tys. za grę. W przypadku mniej atrakcyjnych meczów, klub zapłaci 120 tys. reali. Pozostała część będzie należała do Esportecom, w zamian za eksplorację powierzchni reklamowych i kabin.

Umowa z Maracanã przewiduje co najmniej 25 meczów rocznie na stadionie. Wśród nich w rozgrywkach stanowych, klasykach, wszystkie spotkania Copa Libertadores oprócz wszystkich meczów eliminacyjnych innych rozgrywkach oraz wszystkie gry od ćwierćfinałów.

Jeżeli umowa zostanie rozwiązana jednostronnie, przewiduje się grzywnę w wysokości 6 mln reali. Jednak w przypadku nowej umowy lub koncesji stadionu, Flamengo nie będzie musiał płacić w przypadku zakłóceń, ponieważ zarządzanie Maracaną jest głównym celem klubu.

  • dodał: MentiX
  • 12.06.2018; 17:32
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 2:1 Bangu

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabigol i Giorgian De Arrascaeta zaprezentowani kibicom przed meczem z Bangu.
Video
Flamengo od zwycieśtwa nad Bangu rozpoczęło zmagania w tegorocznym Campeonato Carioca.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX