flamengol.net


Juan przedłuża kontrakt do kwietnia 2019 roku

Flamengo ogłosiło w środę, że obrońca Juan odnowił kontrakt z klubem do kwietnia 2019 roku - kiedy zakończy się Campeonato Carioca. 39-letni zawodnik planuje zakończyć swoją karierę w klubie, którego jest wychowankiem. Defensor powrócił do Rubro-Negro w 2016 roku i do tego sezonu występował w wyjściowej jedenastce.

We wrześniu, Juan doznał zerwania ścięgna Achillesa w prawej kostce i musiał przejść operację. Klub wyjaśnił, że odnowienie kontraktu piłkarza jest przedłużeniem ze względu na okres rehabilitacji, ponieważ obecny kontrakt kończy się w tym roku.

Po doznaniu urazu, Juan został uhonorowany przez kolegów z zespołu, którzy oddali mu hołd podczas jednego z meczów.

W 2018 roku, Juan rozegrał tylko 14 meczów dla Flamengo: pięć w Campeonato Carioca, pięć w Copa Libertadores i cztery w Brasileirão. Ostatni mecz miał miejsce w przegranym 0:2 spotkaniu z Grêmio w Brasileirão.

Juan jest obrońcą, który zdobył najwięcej bramek w Flamengo, obok Júniora Baiano - 33 gole. Zagrał w 330 meczach dla klubu. Występował także w Bayerze Leverkusen, Romie i Internationalu. Dla reprezentacji Brazylii wystąpił w 79 spotkaniach, zdobył 7 bramek i wystąpił na dwóch Mistrzostwach Świata.

  • dodał: MentiX
  • 07.11.2018; 19:28
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Bruno Henrique: Vasco 0:2 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Bruno Henrique celebruje gola zdobytego w finale Campeoanto Carioca przeciwko Vasco.
Video
Dwie bramki Bruno Henrique przybiżyły Flamengo do tytułu Campeonato Carioca.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX