flamengol.net


Gabigol: "Chcę strzelać bramki i być mistrzem"

To było pracowite popołudnie dla Gabigola. Po treningu w centrum sportowym Ninho do Urubu został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarze Flamengo. Napastnik przybył do klubu, aby być jedną z gwiazd konstelacji Rubro-Negro i zakończyć wątpliwości związane z atakiem, ponieważ Henrique Dourado i Fernando Uribe zmieniali się w 2018 roku.

"Chcę podziękować wszystkim za bycie w dużym klubie. Wszystkim, którzy pomogli spełnić mi marzenie. Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny. Mam nadzieję, że odwdzięczę się na boisku. Chcę strzelać bramki i być mistrzem... Moja historia z koszulką Flamengo zaczyna się teraz pisać i mam nadzieję, że będzie bardzo szczęśliwa." - powiedział napastnik w swoich pierwszych słowach jako zawodnik Flamengo.

Wraz z dyrektorem Bruno Spindelem i nowym dyrektorem generalnym Reinaldo Belottim, wiceprezydent ds. piłki nożnej, Marcos Braz świętował transfer.

"Bardzo miło przedstawić kolejnego zawodnika reprezentacji Brazylii, mistrza olimpijskiego. Chciałem podziękować Gabrielowi, ponieważ gdyby nie jego wola, nie byłoby możliwe zatrudnienie go. Teraz to zależy od niego." - powiedział Marcos Braz.

Gabriel został zaprezentowany w koszulce z numerem 12 p na cześć fanów - ale będzie występować z dziewiątką. Napastnik został wypożyczony do końca roku z Interu Mediolan.

Pierwsze wrażenia

"Flamengo jest naprawdę ogromne. Nie zagrałem jeszcze, ale już to czuję. Poszliśmy wczoraj obejrzeć grę i chłopiec płakał. Mam nadzieję, że mogę spełnić wszystkie uczucia. Niech to będzie szczęśliwy rok dla mnie i dla klubu."

Specjalny dzień

"Jestem naprawdę szczęśliwy, to wyjątkowy dzień. Trudno wyjaśnić tę szybką identyfikację. Niech miłość mi pomoże i całemu zespołowi. Nie przychodzę, aby nadrobić straty tych, którzy odeszli. Skład jest silny."

Presja tytułów i bramek

"Piłkarze, którzy przychodzą, znają wagę. To jest zdrowa presja. Oczywiście jest duża, ale możemy wziąć dobrą stronę, mieć fanów po naszej stronie. Presja nie dotyczy tylko mnie, chodzi o cały zespół. Wszyscy muszą zdobywać bramki, a nie tylko Gabriel."

Spotkanie z Marcosem Brazem

"Spotkanie w centrum handlowym było nieumyślne. Byłem z moją matką i moim przyjacielem. On (Marcos Braz) nie zapłacił nawet za swoją kawę (śmiech). Teraz wszystko jest ustalone."

Gra na boisku

"Chcę pomóc na każdej pozycji. W Santosie grałem na wszystkich, jestem wszechstronny. Bez względu na to, czego potrzebuje trener, będę do jego dyspozycji."

Abel Braga

"Myślę, że wiele się nauczę od Abela. Już czekam na rozpoczęcie z nim współpracy."

  • dodał: MentiX
  • 11.01.2019; 20:29
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Madureira 0:2 Flamengo

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Pará uhonorowany za rozegranie 200 meczów w barwach Flamengo.
Video
Dwie bramki Gabriela Barbosy zapewniają zwycięśtwo nad Madureirą.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX