flamengol.net


Flamengo stawia na fachową wiedzę, aby przezwyciężyć turbulencje

Godziny i godziny spotkań w Gávea z udziałem prawników i ekspertów w zakresie zarządzania kryzysowego. Nieustanne kontakty telefoniczne z władzami i krewnymi ofiar oraz rzadkie oświadczenia dla prasy. Nadzieja w rozwoju śledztw policyjnych.

Jest to rutyna władz Flamengo, które starją się przezwyciężyć, praktycznie w ciszy, moment turbulencji i zalewu pytań, krytyki i oskarżeń. Prawdziwe tsunami jest w Gávea ze względu na tragiczny ogień w jednym z modułów w Ninho do Urubu, w którym zginęło dziesięciu młodych piłkarzy klubu z sektora młodzieżowe o świcie w ostatni piątek.

Nieco ponad miesiąc u władzy, Rodolfo Landim i jego sojusznicy szukają dokumentów i często rozmawiają z ludźmi z poprzedniej administracji. Były wiceprezydent ds. mienia, Alexandre Wrobel odpowiedzialny za prace nowego modułu w Ninho do Urubu, przybył w sobotę do Gávea, aby spróbować wyjaśnić niektóre kwestie. Z kolei były prezydent Eduardo Bandeira de Mello nie miał jeszcze kontaktu z obecnym kierownictwem po tragedii.

Bez obowiązkowej licencji miasta Rio de Janeiro ze względu na brak zgody Straży Pożarnej, Flamengo opracowuje strategie i oczekuje na wynik ekspertyzy w celu zwiększenia obrony.

Wewnętrznie klub przyznaje się do wad administracyjnych - na przykład nie miał prawa do zakwaterowania zawodników w miejscu tragedii - ale ocenia, że pożar nie był spowodowany przyczynami, które skłoniły organy do nieudzielenia licencji, ale w wyniku burzy, która dzień wcześniej przeszła przez miasto i spowodowała śmierć ośmiu osób.

W poniedziałek odbędzie się spotkanie władz Flamengo, prokuratora stanowego, straży pożarnej, członków Obrony Cywilnej i ratusza w Rio de Janeiro.

Flamengo towarzyszy śledztwom i uważa, że ​​śledztwo wykaże, iż pożar, który prawdopodobnie rozpoczął się w jednej z jednostek klimatyzacyjnych, był spowodowany problemami w sieci elektrycznej regionu CT w Vargem Grande ze względu na szczytowe wartości energii spowodowane burzą.

Są doniesienia o awarii zasilania poprzedniego dnia, chociaż energetyka zaprzecza temu. W oświadczeniu, klub poinformował, że sześć klimatyzatorów zainstalowanych w module mieszkalnym, w którym rozegrała się tragedia przeszedł konserwację zapobiegawczą w poniedziałek przez firmę Colman Refrigeração LTDA.

W klubie mówi się o odpowiedzialności, ale nie o poczuciu winy. Jest wewnętrzna zgoda, że ​​Flamengo było odpowiedzialne za nieletnich, którzy mieszkali w module mieszkalnym Ninho do Urubu. Oprócz czynnika prawnego władze Rubro-Negro rozumieją, że mają moralną odpowiedzialność wobec ofiar i ich rodzin. Od piątku priorytetem było udzielanie pomocy rodzinom.

  • dodał: MentiX
  • 11.02.2019; 18:38
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Bruno Henrique: Vasco 0:2 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Bruno Henrique celebruje gola zdobytego w finale Campeoanto Carioca przeciwko Vasco.
Video
Dwie bramki Bruno Henrique przybiżyły Flamengo do tytułu Campeonato Carioca.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX