flamengol.net


Flamengo przed 50 meczem na Maracanie w Libertadores

Z pełnym domem - wyprzedano 52 tys. biletów - Flamengo podejmować będzie na stadionie Maracanã zespół LDU w 2. kolejce Copa Libertadores. Będzie to 50 jubileuszowe spotkanie Rubro-Negro na tym stadionie w tych rozgrywkach. Statystyki są bardzo dobre, ale uwzględniają także wyraźne porażki.

Podczas 15 edycji gry w Copa Libertadores, Flamengo zagrało 49 razy na stadionie Maracanã. Na podstawie samych liczb wydajność jest doskonała: 33 zwycięstwa, 8 remisów i 8 porażek, co daje wydajność na poziomie 72,8%.

Pełen dom

Suma Flamengo, Libertadores i Maracanã generalnie jest synonimem pełnego domu. W sumie spotkania Rubro-Negro w rozgrywkach kontynentalnych na tym stadionie obejrzało 1 726 177 fanów w 48 meczach - średnio 35 962 na mecz. W zeszłym roku, gra przeciwko Santa Fe odbyła się przy pustych trybunach. Rekord frekwencji padł w 1981 roku, kiedy mecz Mengão obejrzało 93,985 ludzi.

Sekwencja meczów

Wyniki w 2018 roku, były słabe i bezpośrednio odpowiedzialne za odpadnięcie już w 1/8 rozgrywek. Nie ma jednak lepszego czasu na wznowienie dobrych relacji. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad San José w Oruro, Flamengo ma przed sobą trzy kolejne mecze przed własną publicznością: z LDU (13/3), Peñarolem (3/4) i San José (11/4). Celem jest wygranie wszystkich trzech gier i zapewnienie sobie szybkiego awansu z grupy.

Rozczarowanie z 2018 roku

Występ Flamengo w zeszłym roku na stadionie Maracanã w Copa Libertadores był słaby. W trzech meczach zespół raz wygrał, raz zremisował i raz przegrał z Cruzeiro w 1/8 rozgrywek. Właśnie porażka z Raposą przypieczętowała odpadnięcie z rozgrywek. Nawet zwycięstwo na stadionie Mineirão nie było w stanie odwrócić sytuacji. Zespół z Gávea zremisował też z River Plate w debiucie na stadionie Nilton Santos...

Fakt, że pierwsze dwie domowy gry odbyły się bez udziałów kibiców miały wpływ na postawę zespołu. Flamengo zostało ukarane przez Południowoamerykańską Konfederację Piłki Nożnej (Comebol) za zamieszanie wokół stadionu Maracanã po finale Copa Sudamericana w grudniu 2017 roku.

  • dodał: MentiX
  • 12.03.2019; 14:39
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Flamengo 3:1 LDU

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabriel cieszy się z kolejnej zdobytej bramki w koszulce Flamengo, tym razem przeciwko LDU.
Video
Flamengo pewnie pokonuje LDU w swoim drugim meczu w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX