flamengol.net


Flamengo popisuje umowę ze Strażą Pożarną

W piątek rano, Flamengo zrobiło kolejny krok, aby całkowicie ponownie otworzyć centrum sportowe Ninho do Urubu po tragicznym lutowym pożarze, w którym zginęło dziesięciu młodych zawodników klubu. Zarząd podpisał Umowę Dostosowania Postępowania (TAC) z Państwową Wojskową Strażą Pożarną w Rio de Janeiro (CBMERJ), gdzie zobowiązuje się do podjęcia działań naprawczych przeciwpożarowych przewidzianych przez prawo w czasie 90 dni. Brak zgodności będzie skutkował grzywną w wysokości 160 tys. reali.

Podpisanie dokumentu zostało dokonane przez wiceprezydenta generalnego Flamengo, Rodrigo Dunshee de Abranchesa oraz przez pułkownika Roberto Robadey Costę Júniora, dowódcę w siedzibie CBMERJ. Niedługo potem zespół straży pożarnej udał się do centrum sportowego, aby przeprowadzić na miejscu nową kontrolę, na prośbę Ministerstwa Publicznego, po rozbiórce obszaru, na którym znajdowały się kwatery i gdzie zostanie wybudowany parking, jak przewidziano w pierwotnym planie. Według Robadeya nie znaleziono tam bezpośredniego zagrożenia.

Wraz z publikacją TAC w Dzienniku Urzędowym na początku przyszłego tygodnia, Flamengo otrzyma certyfikat zatwierdzający od Staży Pożarnej, do zatwierdzenia pracy w CT. Dzięki temu, Rubro-Negro będą mogli uzyskać zaświadczenie na prowadzenie działalności wydane przez miejskiego sekretarza ds. Finansów oraz zaświadczenie o mieszkalnictwie wydawane jest przez Miejski Departament Urbanistyki.

W ubiegłym tygodniu strażacy odwiedzili Ninho do Urubu w celu przeprowadzenia kontroli i stwierdzili zaległe problemy, takie jak brak uwag dotyczących odpowiedzialności technicznej (ART), które są dokumentami wydawanymi przez inżynierów i/lub architektów i świadczą o technicznej zgodności urządzeń i wyposażenia (sieć elektryczna, sieć LPG, konserwacji i instalacji urządzeń zapobiegawczych itp.). Sam klub zaproponował 90-dniowy TAC, a Straż Pożarna go zatwierdziła.

Regulacja CT nie oznacza jeszcze powrotu piłkarzy sektora młodzieżowego do Ninho do Urubu. Powrót dzieci i młodzieży uzależniony jest od decyzji Prokuratury w Rio de Janeiro.

W dniu 27 lutego ratusz w Rio de Janeiro zamknął CT, ale we wtorek Flamengo uzyskało częściowe otwarcie ośrodka sportowego, a zawodnicy mogli ponownie trenować na boiskach i siłowni. Nadal jednak jest zabronione nocowanie w Ninho do Urubu, a także wejście nieletnich piłkarzy na podstawie decyzji 1. Sądu Dzieci, Młodzieży i Osób Starszych.

W filmie opublikowanym przez Flamengo na portalach społecznościowych, Dunshee wyjaśnił proces i kolejne kroki, a także podziękował Straży Pożarnej i Miejskiemu Departamentowi Finansów.

"Z wielką satysfakcją informuję was, że Flamengo właśnie podpisało TAC ze Strażą Pożarną. W którym strażacy uznają, że Flamengo jest już na etapie zaawansowanej regulacji. Mamy harmonogram do 90 dni, którego nie będziemy potrzebować, klub dokończy brakujące poprawki. Są mniejsze, sygnalizującą, że Flamengo pracuje nad eliminacją błędów i zezwalają na wydawanie certyfikatu przez Straż Pożarną, co pozwala na kontynuowanie procesu uzyskiwania licencji. Dzięki temu dokumentowi i TAC, Flamengo może już prosić radę miasta o wydanie ostatecznego zezwolenia, które pozwoli na pełne wykorzystanie CT. Dzięki temu młodzi zawodnicy ponownie będą mogli przebywać w CT, trenować na wszystkich boiskach, nocować. Oczywiście nadal istnieje problem w Sądzie Dzieci, Młodzieży i Osób Starszych, ale pełna licencja uwalnia wszystko, zostanie to przekazane sędziemu i prawdopodobnie wszystkie problemy zostaną wydane. Flamengo bardzo dziękuje Strażakom za staranność, z jaką pracowali w podczas kontroli, która została wykonana, podobnie jak przy opracowywaniu TAC wspólnie z Flamengo. Myślę, że zbliżamy się teraz do zamknięcia tej smutnej strony, najsmutniejszej w historii Flamengo, ale życie musi toczyć się dalej. Teraz jedziemy do ratusza miejskiego, w Departamentu Finansów Miejskich, któremu również dziękujemy za pracę, dzięki czemu Flamengo może szybko uzyskać ostateczne zezwolenie."- powiedział Rodrigo Dunshee de Abranchesa.

  • dodał: MentiX
  • 15.03.2019; 14:31
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Flamengo 3:1 LDU

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabriel cieszy się z kolejnej zdobytej bramki w koszulce Flamengo, tym razem przeciwko LDU.
Video
Flamengo pewnie pokonuje LDU w swoim drugim meczu w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX