flamengol.net


Dorival poprowadzi Fla po raz pierwszy na Maracanie

Mając niewiele czasu na dostosowanie Flamengo do swojego stylu, Dorval Júnior będzie miał wzmocnioną ekstrapolację podczas swojego trzeciego meczu na ławce trenerskiej klubu z Gávea. Kolejne spotkanie, Rubro-Negro rozegrają na stadionie Maracanã,a będzie nim sobotni klasyk z Fluminense.

Dla trenera, ta konfrontacja ma również bardziej szczególny smak: będzie to jego pierwsza gra w której będzie prowadził Flamengo na tym stadionie, licząc także jego pierwszą pracę w klubie w latach 2012-2013. To jeden z czynników, który szkoleniowiec zamierza wykorzystać na swoją korzyść w pozostałych dziesięciu meczach sezonu.

W okresie od lipca 2012 doku, do marca 2013 roku, Dorival prowadził Flamengo w 37 meczach. W tym okresie jednak nie było żadnego spotkania na stadionie Maracanã. Wówczas stadion był modernizowany na Mistrzostwa Świata w 2014 roku, i został ponownie otwarty w czerwcu 2013 roku. Podczas poprzedniej pracy, Rubro-Negro większość gier rozgrywali na stadionie Nilton Santos.

We Flamengo będzie to debiut, ale trenując inne kluby, Dorival grał 33 razy na Maracanie. Większość meczów na tym stadionie rozegrał będąc na ławce Vasco: 18 meczów, a bilans to 11 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki.

Poza pracą we Vasco, szkoleniowiec grał na Maracanie, gdy prowadził Fluminense, Santos, Palmeiras, Cruzeiro, Coritiba, São Paulo i São Caetano. Ogólny bilans w tych 33 meczach to 15 zwycięstw, 7 remisów i 11 porażek.

Oto wszystkie mecze Dorvala Júniora na Maracanie:

Vasco: 18 meczów (11 wygranych/3 remisy/4 porażki)

Santos: 4 mecze (2 remisy/2 porażki)

Fluminense: 3 mecze (2 wygrane/1 remis)

Palmeiras: 2 mecze (1 wygrana/1 porażka)

Cruzeiro: 2 mecze (1 remis/1 porażka)

Coritiba: 2 mecze (1 wygrana/1 porażka)

São Paulo: 1 mecz (1 porażka)

São Caetano: 1 mecz (1 porażka)

  • dodał: MentiX
  • 09.10.2018; 06:54
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 4:0 Cabofriense

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabigol zadebiutował w koszulce Flamengo, ale nie pomógł wygrać z Resende.
Video
Bez większych problemów Flamengo pewnie wygrało spotkanie z Cabofriense.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX