flamengol.net


Dorival ma kolejny tydzień na ewolucję zespołu

Flamengo czerpało owoce z pierwszego tygodnia pracy pod dowództwem Dorivala Júnior, poprzez dobry występ i pewne zwycięstwo 3:0 nad Corinthians na Arena Corinthians. W poniedziałek po dwóch dniach przerwy, Rubro-Negro ponownie wznowili treningi w centrum sportowym Ninho do Urubu, aby przygotować się do sobotniego klasyku z Fluminense, który odbędzie się na stadionie Maracanã.

Dorival Júnior wskazuje na "atak" podczas sesji w następnych dniach, a zatem może już opracowywać strategię na rywala, który w poniedziałek zmierzy się z Paraná na stadionie Maracanã. W ten sposób podopieczni trenera Marcelo Oliveiry będą mieli mniej dni odpoczynku i przygotowania się do klasyku Fla-Flu.

Dwaj kluczowi piłkarze w zespole, którzy nie wystąpili w ostatnich grach z Bahią i Corinthians, czyli dwóch pierwszych meczach pod dowództwem Dorivala Júniora, Diego i Diego Alves nadal są pod opieką lekarzy i ich występ w sobotnim klasyku jest wątpliwy. Obaj piłkarze doznali urazów mięśniowych w rewanżowym przegranym półfinałowym spotkaniu Copa do Brasil przeciwko Corinthians w dniu 26 września.

W bramce César był dobrym zastępcą Diego Alvesa i nie stracił bramek w dwóch wyjazdowych grach. Nawet pomimo dobrych występach młodego bramkarza, Alves wróci między słupki, gdy powróci do zdrowia. Z drugiej strony, dobra forma Césara sprawi, że Diego Alves nie będzie miał przyspieszonego powrotu do zdrowia.

W środku pola problem jest delikatniejszy. Wejście Williana Arão w miejsce Diego dało więcej wolności Lucasowi Paquetá. Wraz z Évertonem Ribeiro, młody pomocnik jest głównym akumulatorem zespołu, oprócz tego, że jest najlepszym strzelcem w Campeonato Brasileiro. Jeśli Diego wróci do zdrowia, jego powrót do zespołu może oznaczać zmianę wychowanka klubu.

Zmiany w sektorze ofensywnym przeprowadzone przez Dorivala Júniora przed meczem z Corinthians okazały się trafione. Flamengo zagrało dobrze, a Vitinho był motorem napędowym zespołu na lewym skrzydle, Lucas Paquetá często wchodził na pozycję środkowego napastnika, ale nieefektywność środkowego napastnika nie została rozwiązana.

Fernando Uribe otrzymał zaufanie od szkoleniowca i na razie powinien pozostać w wyjściowym składzie. Pod dowództwem Maurício Barbieriego, Rubro-Negro praktycznie co mecz grali z innym środkowym napastnikiem. Długi okres bez bramki kolumbijskiego napastnika, Henrique Dourado i Lincolna dowodzi, że strategia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Mimo to, Dorival powinien ponowienie postawić na Uribe w linii ataku.

System defensywy nie był problemem Rubro-Negro podczas Brasileirão - Fla ma czwartą najlepszą linię obrony w lidze i stracili 22 bramki. Błędy popełniane przez Léo Duarte i Réver kilka razy kosztowały zespół stratę punktów, ale obaj są w dobrej dyspozycji i są absolutnymi starterami. Z drugiej strony, Renê i Pará mimo krytyki ze strony fanów dalej grają w pierwszym składzie, ponieważ Miguel Trauco i Rodinei mieli już okazje i nie przekonali do siebie.

  • dodał: MentiX
  • 08.10.2018; 19:50
  • źródło: lancenet.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 4:0 Cabofriense

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabigol zadebiutował w koszulce Flamengo, ale nie pomógł wygrać z Resende.
Video
Bez większych problemów Flamengo pewnie wygrało spotkanie z Cabofriense.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX