flamengol.net


Dorival Júnior przyznaje, że ma dwie oferty

Przed sobotnimi wyborami prezydenckimi, główni kandydaci na nowego prezydenta Flamengo zaczynają myśleć o wyglądzie klubu w 2019 roku. Renato Gaúcho, który przedłużył kontrakt z Grêmio i Abel Braga, który obecnie jest bez pracy, są trenerami sugerowanymi w projektach. W międzyczasie Dorival Júnior wykonał swoją pracę i zakończył z Rubro-Negro tegoroczne Campeonato Brasileiro na drugim miejscu.

Trener unika kontrowersji. W swoich wypowiedziach nie wykazuje żadnego rozdrażnienia związanego z ruchem związanym z obecną pracą. Z umową do końca roku, Dorival Júnior twierdzi, że rozumie pozycję kandydatów i nie jest w stanie na razie sporządzić żadnych planów dotyczących Flamengo na 2019 roku.

"Jeśli chodzi o obecną administrację, to tylko zgodziliśmy się, że będziemy rozmawiać. To rozmawianie, nie ma nic określonego, ani postanowionego. To naturalne oczekiwanie na bardzo nieformalną rozmowę... Gdybym był dyrektorem Flamengo, zrobiłbym to samo. Mój kontrakt został ustalony do jednego punktu. W żadnym momencie nie okazano mi braku szacunku. Moja umowa była szanowana, moja praca była szanowana." - powiedział Dorival Júnior.

Dorival przejął Flamengo pod koniec września i poprowadził zespół w dwunastu meczach, a jego bilans to siedem zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki. Po odmowie Renato Gaúcho, Abel Braga stał się głównym faworytem do objęcia Rubro-Negro wśród kandydatów. Niemniej jednak pozostanie Dorivala nie jest wykluczone w przypadku zwycięstwa Ricardo Lomba, obecny wiceprezydenta ds. piłki nożnej i jednego z kandydatów na nowego prezydenta.

Dorival czeka i nie wyznacza terminu na zdefiniowanie swoich projektów na przyszły rok. Jednak przyznał, że interesują się nim inne kluby.

"Miałem dwa telefony, ale nie zamierzam zająć stanowiska z szacunku dla stanowiska, które otrzymałem... Nie mam limitu czasowego i nie martwię się o 2019 rok. Nie będę się spieszyć, zobaczymy co się stanie." - dodał.

Po przegranym półfinale Campeonato Carioca, Maurício Barbieri, który wcześniej był asystentem, przejął Flamengo i prowadził je do września, kiedy został zastąpiony przez Dorivala Júniora. W ubiegłą sobotę przed przegranym spotkaniem z Atlético Paranaense, Dorival zaprosił swojego poprzednika do wzięcia udziału odprawie przedmeczowej przed grą na stadionie Maracanã.

"Byłem podekscytowany sposobem, w jaki gracze go przyjęli. To był mój pomysł, zaakceptowany przez zarząd. To był naprawdę fajny sposób na docenienie jego pracy."- powiedział Dorival.

Zawodnicy Flamengo są obecnie na wakacjach do dnia 2 stycznia, kiedy ponownie spotkają się w centrum sportowym Ninho do Urubu. Następnie Rubro-Negro udadzą się do Orlando, gdzie wezmą udział w turnieju Florida Cup.

  • dodał: MentiX
  • 04.12.2018; 13:12
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Bruno Henrique: Vasco 0:2 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Bruno Henrique celebruje gola zdobytego w finale Campeoanto Carioca przeciwko Vasco.
Video
Dwie bramki Bruno Henrique przybiżyły Flamengo do tytułu Campeonato Carioca.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX