flamengol.net


Dobry bilans z europejskimi klubami

Z dwoma bramkami Fernando Uribe, Flamengo zremisowało 2:2 z Ajaxem Amsterdam w regulaminowym czasie gry i wygrało 4:3 po serii rzutów karnych. Ten wynik utrzymał dobry bilans Rubro-Negro w meczach przeciwko drużynom z Europy.

Było to 219 spotkanie Flamengo z zespołem z Starego Kontynentu w historii, a trzecie przeciwko klubowi z Holandii. Bilans to 108 zwycięstw - bez uwzględniania wyników rzutów karnych, 47 remisów i 64 porażek.

Pierwsza konfrontacja między drużyną z Gávea i Europy miała miejsce w 1948 roku, kiedy rywalem cariocas był Southampton. Spotkanie rozgrywane na stadionie São Januário zakończyło się zwycięstwem anglików 3:1. Pierwsza wygrana Flamengo miała miejsce w grze z Arsenalem w następnym roku, a wynik był dokładnie taki sam.

Jednak najważniejszy mecz miał miejsce w 1981 roku, zdobywca Copa Libertadores, Flamengo jechało do Japonii, aby zmierzyć się z Liverpoolem, który był zdobywcom Pucharu Europy. Rubro-Negro wygrali 3:0 i zdobyli Puchar Interkontynentalny.

Przeciwko holenderskiemu klubowi, pierwsze spotkanie dobyło się w 1988 roku, również w obliczu Ajaxu. Gra odbywała się w Amsterdamie i zakończyła się zwycięstwem 1:0 zespołu z Rio de Janeiro. Dziesięć lat później kolejnym rywalem z Holandii był Vitesse. Romário strzelił wyrównującego gola na 1:1, ale spotkanie zakończyło się porażką po rzutkach karnych.

W sobotę Flamengo ponownie zmierzy się z Europejskim klubem, tym razem przeciwnikiem będzie Eintracht Frankfurt. To trzecia gra obu klubów. W 1954 roku, Rubro-Negro zremisowali 1:1, a w 1980 roku, wygrali 3:1.

  • dodał: MentiX
  • 11.01.2019; 14:43
  • źródło: lancenet.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Madureira 0:2 Flamengo

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Pará uhonorowany za rozegranie 200 meczów w barwach Flamengo.
Video
Dwie bramki Gabriela Barbosy zapewniają zwycięśtwo nad Madureirą.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX