flamengol.net


Diego Alves może przejść do historii

Obrona Flamengo nie straciła bramki w sześciu ostatnich meczach. Lider Campeonato Brasileiro, Rubro-Negro ma w bramce Diego Alvesa, który jest rodzajem bezpiecznej przystani. Goleiro dzieli tylko 18 minut od złamania historycznego rekordu, który jest w klubie od 44 lat.

Do tej pory, Diego Alves pozostaje niepokonany przez 613 minut. Bramkarz ostatnią bramkę wpuścił w 17 minucie zremisowanego 1:1 klasyku z Vasco w dniu 19 maja. Do tej pory, brakarzem, który pozostał najwięcej minut bez straty gola w oficjalnych meczach Flamengo jest Cantarele. Podczas Campeonato Brasileiro w 1974 roku, goleiro był niepokonany przez 630 minut. W środę Flamengo zagra z Palmeiras i jeśli Diego Alves nie puści gola przez co najmniej 18 minut, to zostanie nowym rekordzistą.

Poza złamaniem długoletniego rekordu w Mengão, Diego Alves jest również blisko poprawienia swojego rekordu minut bez straty gola. W latach 2007-2008, kiedy grał dla Almeríi był niepokonany przez 678 minut. Oznacza to, że jeśli w grze na Arena Palmeiras pozostanie niepokonany przez co najmniej 66 minut, to ustanowi swój nowy rekord.

Z silną osobowością, bramkarz jest jednym z liderów w zespole Flamengo. Po okresie adaptacji, Diego Alves zaczął coraz częściej się wyróżniać i swoimi interwencjami niejednokrotnie chronił Rubro-Negro od straty gola. W tym sezonie na przykład stracił 14 bramek w 24 meczach, a w ostatnich 13 grach tylko raz wyciągał piłkę z siatki.

  • dodał: MentiX
  • 13.06.2018; 00:39
  • źródło: flaresenha.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 2:1 Bangu

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabigol i Giorgian De Arrascaeta zaprezentowani kibicom przed meczem z Bangu.
Video
Flamengo od zwycieśtwa nad Bangu rozpoczęło zmagania w tegorocznym Campeonato Carioca.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX