flamengol.net


Diego Alves chwali zespół Flamengo

Flamengo wygrało 3:1 środowe spotkanie z LDU na pełnym stadionie Maracanã i zostało samodzielnym liderem swojej grupy w Copa Libertadores. Rubro-Negro byli zespołem wyraźnie lepszym i gdyby wykorzystali wszystkie okazje bramkowe, to ich zwycięstwo byłoby znacznie wyższe. Jednym z kluczowych zawodników Mengão był Diego Alves, który obronił rzut karny, gdy na tablicy wyników widniał jeszcze wynik 1:1. W strefie mieszanej, goleiro starał się zminimalizować swoje interwencje i pochwalił cały zespół.

"Zawsze dobrze jest obronić rzut karny, zwłaszcza w takim momencie gry. Jednak jeśli zespół nie zdobyłby bramek, to byśmy nie wygrali. Więc to zasługa każdego. Jestem tutaj aby pomóc broniąc, bo napastnicy mają zdobywać bramki. Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ zespół wie, jak radzić sobie z tego typu grami i cieszę się nie tylko z obrony, ale także zdobytych trzech punktów i tego, jak zespół zachowywał się w trakcie gry." - powiedział Diego Alves.

W swobodnym tonie, goleiro skomentował także rozmowę, którą przeprowadził z Willianem Arão po "strachu" na końcu gry, kiedy bramkarz musiał interweniować po niefortunnym zagraniu volante.

"Takie sytuacje się zdarzają. Musimy zwracać uwagę na wszystko. Rozmawialiśmy ze sobą w szatni. Arão rozegrał doskonały mecz, jest bardzo ważnym zawodnikiem dla nas, jak również Cuéllar, Diego i wszyscy inni. Cieszymy się z ogólnego wyniku." - dodał.

Diego Alves skomentował także niepokój związany z graniem na stadionie Maracanã w Copa Libertadores.

"Udało nam się pokonać lęk przed graniem w domu, na pełnej Maracanie. Wiemy, że fani zawsze wspierają nasz zespół i dodają nam siły, ale w Libertadores musisz być ostrożny, tak jak dzisiaj. W tej fazie liczą się bramki na korzyść, ale wygrana 1:0, czy 2:0 to trzy punkty. Mamy przed sobą kolejne dwa mecze u siebie i to sprawia, że koncentrujemy się maksymalnie, abyśmy szybko mogli wywalczyć awans." - zakończył goleiro.

  • dodał: MentiX
  • 14.03.2019; 07:10
  • źródło: colunadoflamengo.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Flamengo 3:1 LDU

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabriel cieszy się z kolejnej zdobytej bramki w koszulce Flamengo, tym razem przeciwko LDU.
Video
Flamengo pewnie pokonuje LDU w swoim drugim meczu w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX