flamengol.net


Co Flamengo robi, aby Paquetá i Cuéllar mogli zagrać

Flamengo zrobiło wszystko, aby przełożyć pierwszy półfinałowy mecz Copa do Brasil przeciwko Corinthians. Bez powodzenia, musi teraz zmobilizować się wewnętrznie, aby móc liczyć na swoich dwóch kluczowych piłkarzy: Lucas Paquetá i Gustavo Cuéllara. We współpracy z Cruzeiro, Rubro-Negro wyczarterowali samolot, którzy sprowadzi obu piłkarzy oraz Dedé - zespół mineira w drugim półfinale zmierzy się z Palmeiras.

Ale w jakich warunkach będą podróżować piłkarze? Czy będą mogli zagrać przeciwko Corinthians? Jaka będzie logistyka? Niektóre z tych pytań wciąż nie mają dokładnej odpowiedzi. Flamengo pracuje, aby zminimalizować zmęczenie i obaj byli w najlepszym możliwym stanie na stadionie Maracanã. Fizjoterapeuta Fred Manhães wyruszył w poniedziałek wieczorem, aby towarzyszyć sportowcom w drodze powrotnej.

Jak będzie powrót?

Samolot najpierw odbierze Cuéllara w New Jersey, gdzie reprezentacja Kolumbii zagra z Argentyną. W piątek, Kolumbijczycy pokonali Wenezuelę w Miami, ale volante pozostało na ławce przez 90 minut. Następnie samolot zabierze Paquetá i Dedé z Waszyngtonu, gdzie Canarinhos zmierzą się z Salwadorem. Pomocnik Flamengo rozegrał 20 minut w zwycięstwie z USA, ale oczekuje się, że we wtorkowym spotkaniu otrzyma więcej minut na boisku. Czas lotu będzie wynosił około 10 godzin. Oczekuje się, że piłkarze przylecą do Rio de Janeiro około godziny 11:00 czasu lokalnego. Spotkanie odbędzie się o 21:45.

Odpoczynek w samolocie

Aby zminimalizować zmęczenie, fizjoterapeuta Fred Manhães wyruszył w poniedziałek wieczorem do Waszyngtonu. Celem jest przyśpieszenie całego procesu regeneracji mięśni.

"Wezmę cały sprzęt, który ma Flamengo, i który zawsze używamy w po meczach, takie jak buty kompresyjne i urządzenia do elektroterapii. W samolocie odbędą sesję terapeutyczne, aby piłkarze spali podczas lotu, ponieważ sen jest również ważnym czynnikiem regeneracyjnym." - powiedział fizjoterapeuta.

W jaki sposób zostanie podjęta decyzja w sprawie zmęczenia piłkarzy?

Pomimo wszystkich inwestycji i prac, jakie Flamengo musi mieć do dyspozycji, nie można powiedzieć, czy piłkarze rozpoczną spotkanie od pierwszego gwizdka arbitra, czy też zasiądą na ławce rezerwowych. Paquetá i Cuéllar po powrocie do Rio de Janeiro udadzą się prosto do centrum sportowego Ninho do Urubu, gdzie zespół Flamengo będzie miał zgrupowanie przed meczem. W CT ponownie zostaną przebadani.

"Nie ma sensu robienie tylko pracy w samolocie i mówienie, że się zregenerowani. Byłoby to nieodpowiedzialne. Chodzi o to, aby ocenić, wykonać testy i sprawdzić, czy potrafią one grać na dobrym poziomie. Wtedy oczywiście będą grać tylko, jeśli będą mogli."- powiedział szef sztabu medycznego Rubro-Negro, Márcio Tannure.

To nie będzie pierwszy raz

Flamengo już żyło w podobnej sytuacji w 2016 roku, kiedy klub również zmobilizował się do przeniesienia Paolo Guerrero z Urugwaju do Brasílii. Atakujący przybył kilka godzin wcześniej i grał w klasyku przeciwko Vasco w Campeonato Carioca, nawet grając dzień wcześniej dla reprezentacji Peru w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Grał także 90 minut dla Rubro-Negro.

"Guerrero otrzymał taką samą opiekę, gdy przybył do hotelu. Wykonał wszystkie oceny, egzaminy i prace regeneracyjne. Czuł się dobrze i to pokazało, że zrobiliśmy ten proces we właściwy sposób. Powtórzymy to teraz, ale każdy piłkarz ma inny czas regeneracji z powodu metabolizmu. Każdy przypadek jest innym przypadkiem, są to różne odległości, różne treningi, minuty gry. Postaramy się zrobić co w naszej mocy, jak to zawsze robiliśmy." - dodał Tannure.

  • dodał: MentiX
  • 11.09.2018; 17:26
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 4:0 Cabofriense

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabigol zadebiutował w koszulce Flamengo, ale nie pomógł wygrać z Resende.
Video
Bez większych problemów Flamengo pewnie wygrało spotkanie z Cabofriense.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX