flamengol.net


Blisko 50% skuteczność Diego Alvesa przy karnych

Prawie dwa lata temu Diego Alves przybył do Flamengo z reputacją łapacza rzutów karnych. I zasługuje na to miano. W wygranym 3:1 środowym meczu z LDU na stadionie Maracanã, bramkarz obronił swój czwarty rzut karny w barwach Rubro-Negro z dziewięciu możliwych. Jego bilans obronionych jedenastek wynosi prawie połowę, 44,4%.

Już w koszulce Mengão, Diego Alves bronił rzuty karne wykonywane przez Luccę (Ponte Preta), Tiago Amarala (Portuguea), Jaela (Grêmio) i Intriago (LDU). Bramkarz jest jednym z kluczowych zawodników Flamengo w tegorocznym Copa Libertadores: był bohaterem zwycięstwa na wysokości w Oruro przeciwko San José, a teraz na Maracanie uchronił swój zespół od remisu.

"Nie wiem, czy to był mój najlepszy mecz. Wielu twierdziło, że był nim ostatni mecz (śmiech). Myślę, że najważniejszą rzeczą jest być przygotowanym na taką sytuację. Dzisiaj dzięki Bogu udało mi się obronić karnego, gdy zespół tego potrzebował i jestem z tego zadowolony." - powiedział Diego Alves.

Imponujące są również statystyki bramkarza. Od momentu rozpoczęcia kariery w Atlético Mineiro, bronił 69 jedenastek w oficjalnych meczach: obronił 31 strzałów, 36 razy lepszy był strzelec, a 2 razy piłka nie leciała w bramkę. Bilans obronionych jest również prawie równy połowie, 44,9%. Grając w Valenci obronił karne wykonywane przez Cristiano Ronaldo (trzy razy), Lionela Messiego i Antoine Griezmanna.

Przed każdym rzutem karnym, Diego Alves stara się zdekoncentrować strzelającego, robiąc to co bramkarz nazywa "wojną psychologiczną". Goleiro rozmawia ze strzelcem starając się do zdekoncentrować. Przeciwko LDU pokazywał na swój lewy róg, aby zmylić Intriago, ten tam uderzył, a goleiro obronił jego strzał.

Środowy wieczór byłby doskonały, gdyby Diego Alvesowi udało się obronić drugą jedenastkę wykonywaną przez Cristiana Borję. Tym razem, goleiro zdecydował się wybrać drugi róg, ale były napastnik Flamengo strzelił drugi.

  • dodał: MentiX
  • 14.03.2019; 14:33
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Flamengo 3:1 LDU

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabriel cieszy się z kolejnej zdobytej bramki w koszulce Flamengo, tym razem przeciwko LDU.
Video
Flamengo pewnie pokonuje LDU w swoim drugim meczu w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX