flamengol.net


Arrascaeta: "Abel dał mi swobodę poruszania się"

Nadeszła godzina Giorgiana De Arrascaety. Wystawiony w wyjściowym składzie w niedzielnym finałowym meczu Campeonato Carioca przeciwko Vasco, Urugwajczyk był ważnym elementem w wygranej grze przez Flamengo. Pomocnik przekonał Abela Bragę, że zasłużył na tę okazję, a trener postanowił posadzić Diego na ławce rezerwowych. To zadziałało.

Arrascaeta pokazał swój repertuar dryblingu, dobrą wizję gry, nękał obronę vascaína i pomagał w odbiorach. Zawodnik dobrze współpracował z Évertonem Ribeiro i sprawił, że linia obrony stała się bardziej kreatywna.

Przy drugiej bramce dla Rubro-Negro, Urugwajczyk odebrał piłkę Cáceresowi i dośrodkował ją w pole karne. Po obronie Fernando Miguela, Bruno Henrique po raz drugi skierował futbolówkę do siatki. Pomimo zwycięstwa i dobrej pozycji przed rewanżem, pomocnik nie obniża czujności.

"Małe szczegóły, które decydują o grze, taka była druga bramka. Jestem bardzo szczęśliwy. Uczucie się spełniło. Wspaniale było wygrać dwoma bramkami, ale pozostało jeszcze 90 minut. Przewaga jest ważna, ale jeszcze nic nie wygraliśmy, musimy zrobić kolejną świetną grę." - powiedział Giorgian De Arrascaeta.

Przez większość gry z Vasco, Urugwajczyk występował po lewej stronie, a Éverton Ribeiro grał bardziej na środku. Jednak obaj zawodnicy często wymieniali się pozycjami. Pomocnik uważa, że ta strategia zmyliła obronę vascaína i przyczyniła się do zwycięstwa.

"Abel dał mi swobodę poruszania się i to dobrze, obrona była w pewnym sensie zagubiona. To było ważne. Mamy wielu wysokiej jakości piłkarzy i każdy, kto wchodzi, zawsze daje z siebie wszystko. To nas wzmacnia, wszyscy są przygotowani." - dodał.

  • dodał: MentiX
  • 15.04.2019; 21:25
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Bruno Henrique: Vasco 0:2 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Bruno Henrique celebruje gola zdobytego w finale Campeoanto Carioca przeciwko Vasco.
Video
Dwie bramki Bruno Henrique przybiżyły Flamengo do tytułu Campeonato Carioca.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX