flamengol.net


Abel zatwierdza debiut Flamengo

Po długich 15 latach Abel Braga powrócił do prowadzenia Flamengo. Trener miał bardzo mało czasu na pracę i zdecydował się wystawić bazę zespołu, która zdobyła wicemistrzostwo kraju w zeszłym roku, na mecz z Ajaxem, który był debiutem Rubro-Negro w nowym sezonie. Po regulaminowych 90 minutach, w którym był wynik 2:2, zespół z Rio de Janeiro okazał się lepszy w rzutach karnych wygrywając 4:3. Na pomeczowej konferencji prasowej, szkoleniowiec był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Walka o miejsce w zespole

"Flamengo może stworzyć dwa zespoły, które mają jakość na wszystkich pozycjach. To może być Uribe, Gabigol, Dourado, Éverton Ribeiro... Będzie walka. Uribe rozpoczął sezon strzelając bramki i wyszedł na prowadzenie. Gabigol i Arrascaeta jeszcze nie trenują z nami. Wszystko ma swój czas."

Brak rytmu

"Noga waży, mamy brak rytmu. Słyszałem, jak fan prosi zespół o pomoc, ale nie było sposobu. Wystawiłem tą samą drużynę, która kończyła poprzedni sezon i byłem bardzo zadowolony. Zrobiliśmy pierwszy rok, ale nie martwię się i nie patrzę na dół schodów."

Ajax

"To bardzo dobry młody zespół. Wiedzieliśmy, że to będzie mecz, w którym będziemy cierpieć i wiedzieliśmy jak cierpieć. Widziałem pięć razy ich mecz z Bayernem. Musimy podkreślić, że ich zespół jest sześć miesięcy przed nami. Musieliśmy zapłacić cenę."

Wzmocnienia

"Nie zostałem poinformowany, że zostali oficjalnie zatrudnieni. Mogę o nich mówić tylko wtedy, gdy powiedzą to Noval lub Pelaipe."

Przyszłość Diego

"Nie mogę mówić o przyszłości Diego, on jest zawodowcem. Propozycja wydaje się być większa, dłuższa. Ale jest profesjonalistą, prawdziwym sportowcem. Przeprowadziliśmy bardzo przyjemną, bardzo dobrą prywatną rozmowę, która sprawiła, że zacząłem go podziwiać. Zobaczmy."

Głód tytułów

"To nie obowiązek, ale wyzwanie. Chcemy wygrać jak najwięcej. Trzeba mieć trochę szczęścia i jesteśmy głodni. Piłkarze chcą tego świeżego startu, są zaniepokojeni i to nie będzie łatwe, nie."

  • dodał: MentiX
  • 11.01.2019; 06:57
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Madureira 0:2 Flamengo

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Pará uhonorowany za rozegranie 200 meczów w barwach Flamengo.
Video
Dwie bramki Gabriela Barbosy zapewniają zwycięśtwo nad Madureirą.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX