flamengol.net


Abel: "Mogliśmy zdobyć jeszcze trzy gole"

Trener Flamengo, Abel Braga zatwierdził środowe zwycięstwo 3:1 nad LDU na stadionie Maracanã. Bramki w spotkaniu zdobywali Éverton Ribeiro, któy był najlepszym zawodnikiem na placu, Gabigol i Fernando Uribe. Dla ekwadorskiego zespołu honorowe trafienie z rzutu karnego zdobył Borja, ex-flamenguista. Szkoleniowiec Rubro-Negro przypomniał, że wygrana mogła być jeszcze wyższa, gdy jego drużyna wykorzystała stworzone okazje bramkowe.

Zadowolenie

"To nie były tylko zdobyte bramki, to była nieustanna walka o zdobycie goli. Zdobyliśmy trzy gole, ale kolejne trzy mogły wpaść. Cały zespół grał dobrze i oczywiście niektórzy piłkarze się wyróżniali."

Éverton Ribeiro

"Muszę pochwalić Évertona Ribeiro. Byłoby niesprawiedliwe, gdybym tego nie zrobił, ale inni zawodnicy także zasługują na pochwałę."

Obrony Diego Alvesa

"Mieliśmy piłkę i spowodowaliśmy rzut karny. Jeśli zdobyliby gola, to mecz byłby inny. Był to kolejny mecz, w którym powinniśmy wykorzystać więcej szans stworzonych w pierwszej połowie. Pracujemy tam, gdzie ten zespół może iść. Nie miałem żadnego problemu z Diego Alvesem, nie chciałem stracić wspaniałego bramkarza, który był pod ręką. Najfajniejsze było w jaki sposób przyjęła go grupa. Dostał swoją drugą szansę. Nie ma znaczenia, czy to, co zrobił, było dobre, czy złe. Liczy się, jak grupa to zaakceptowała. Diego Alves był fantastyczny. Bez wątpienia gdyby rywale wykorzystali karnego, to wszystko by się skomplikowało. Jest doskonałym obrońcą karnych."

Pełna Maracanã

"Nie żyjemy z przeszłości, ale przeszłość sprawia, że się uczymy. Na stadionie było 60 osób, co budzi podziw. Wsparcie naszych kibiców bardzo nam pomaga."

Wydajność

"Jestem zadowolony z wygranej, z wyniku, ale nadal uważam, że tracimy za wiele. Mieli cztery wyraźne szanse i karnego. Jeśli zdobyliby gola, to gra by się zmieniła. Zmienili sposób gry. Piłka nożna czasami nagradza a, czasami karze."

Ofensywa

"Zawodnicy mają wolność. Niekiedy Éverton Ribeiro zejdzie na prawe skrzydło, wejdzie do środka. Diego idzie na prawo... Wszyscy mają swoje preferencje. To oczywiste. Éverton Ribeiro był mistrzem Brazylii grając tam, gdzie gra obecnie. Diego dobrze gra przed polem karnym, Éverton Ribeiro wchodzi w pole karne i dziś strzelił gola. Wszyscy mają wolność. Jedynym obowiązkiem wszystkich jest naciskanie, gdy tracą piłkę. Przy ataku nie mam obawy, że ktokolwiek jest w środku, zamknie sektor, który jest po prawej... Ale musimy się ruszyć, żeby grać. Przeciwko Flamengo obrona zawsze będzie bardzo mocna."

Stracone szanse

"Spokojnie wszystko zobaczę. Jutro przeanalizuję wszystko. Teraz pozwólcie im cieszyć się tym trochę."

  • dodał: MentiX
  • 14.03.2019; 07:07
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Flamengo 3:1 LDU

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabriel cieszy się z kolejnej zdobytej bramki w koszulce Flamengo, tym razem przeciwko LDU.
Video
Flamengo pewnie pokonuje LDU w swoim drugim meczu w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX