flamengol.net


Rueda skupia się na Chapecoense

Mieszany skład Flamengo przegrał niedzielny klasyk z Botafogo po dwóch bramkach Rogera. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Reinaldo Rueda powiedział, że celem takiego zabiegu było danie zawodnikom rezerwowym możliwości zdobycia rytmu meczowego oraz, aby zawodnicy pierwszego składu byli w odpowiedniej formie na mecze w Copa Sudamericana i rewanżowy finał Copa do Brasil.

Analiza

"Dzisiejszy skład nie był priorytetem na Copa Sudamericana i finał Copa do Brasil. Celem było wystawienie kilku zawodników, którzy nie grają regularnie, ale to się nie powiodło. Niestety nie byliśmy skuteczni w pierwszej połowie. Zagraliśmy dwie różne połowy i nie udało nam się wykorzystać stworzonych szanse w pierwszej połowie, kiedy mieliśmy kontrolę nad grą. Następnie Botafogo pokazało swoją siłę. Jest to zespół z jakością i mają dobre stałe fragmenty gry. Zagrali bardzo dobrze z kontrataku. Musimy podnieść głowę i wykonać zadanie w środowym meczu przeciwko Chapecoense.

Mieszany skład

"Drużyna Botafogo miała więcej czasu na odpoczynek i treningi, ponieważ nie grali w środku tygodnia, my graliśmy z Cruzeiro. Naszym celem jest stosowanie rotacji, aby zawodnicy byli w dobrej formie na Copa Sudamericana i finał Copa do Brasil. Środowa gra z Chapecoense będzie trudna. Dzisiaj zagrało kilku zawodników z pierwszego składu, aby utrzymali tempo i inni, którzy zagrali pierwszy raz odkąd jestem w klubie. Dzisiejszy wynik jest efektem skuteczności Botafogo. Zwłaszcza w drugiej połowie.

Pierwsza porażka

"Nigdy nie chce się przegrać. Jesteśmy źli z powodu porażki. Ale miałem zaufanie do wystawionego składu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, ale mieliśmy dobrą kontrolę nad grą, brakowało tylko lepszej skuteczności. Musimy przyjąć tę porażkę i przyznać, że mierzyliśmy się z wielkim rywalem jakim jest Botafogo."

Strata pierwszej bramki

"W tej konkretnej sytuacji popełniliśmy błąd. Igor wygrał walkę o pozycję z Cuéllarem, ale nie uważam, że wzrost miał tutaj znaczenie, ale raczej kwestia decyzji i koncentracji. W pierwszej połowie, Igor Rabello, czy Roger nie mieli żadnej sytuacji."

Brak rytmu

"Zawodnicy, którzy mają odpowiedni rytm podejmują trafniejsze decyzję. Dzisiaj staraliśmy się dopasować tę sytuację grając z wielkim rywalem, świadomi, że mamy kolejny mecz w środę. Wiedzieliśmy, że ta gra ma posłużyć niektórym zawodnikom, aby uzyskali lepszy rytm przed środowym spotkaniem przeciwko Chapecoense."

Dwie różne połowy

"Bez wątpienia myślę, że była niesamowita różnica w naszej grze w pierwszej i w drugiej połowie. Byliśmy lepsi w pierwszej, a Botafogo w drugiej. Różnica polega na tym, że Botafogo było skuteczniejsze. Ale nie ma co wyjaśniać tej różnicy. Niektórzy zawodnicy nie mieli rytmu jak Matheus Sávio, Geuvânio, Éverton Ribeiro, którzy nie mogą grać w Copa do Brasil."

Występ Diego Alvesa i trudności na tej pozycji

"Uważam, że Diego Alves zagrał dobrze. Nie miał szans przy straconych bramkach. Było wiele oportunizmu i agresywność Botafogo w stałych fragmentach gry, co sprawiło różnicę. Ale nie jest łatwo mówić o tej pozycji, będzie czas na oceny i diagnozy."

Stracona szansa

"Wyniki pozostałych meczów były dla nas korzystne, aby awansować w tabeli, ale taka jest piłka nożna. W pierwszej połowie mieliśmy bezproduktywną kontrolę, a w drugiej daliśmy się zaskoczyć przy stałych fragmentach gry. Teraz przygotowujemy się do środowego meczu. Zagramy na trudnym terenie z rywalem, który jest silny w domu i będzie starał się uzyskać dobry wynik."

Co powiedziałeś Diego Alvesowi, kiedy prawie stracił piłkę?

"Powiedziałem mu, żeby zdawał sobie sprawę z sytuacji w grze, ciśnienie Botafogo. Poprosiłem, aby skorzystał z tej przestrzeni, ponieważ musieliśmy zmniejszyć presję Botafogo. Musieliśmy uniknąć ryzyka."

Więcej testów w Brasileiro?

"Zawód trenera jest bardzo wymagający. Zawodnicy, którzy dzisiaj grali mieli dużo motywacji i chęci, ale taka jest piłka nożna, graliśmy z bardzo silnym rywalem, który również był zdeterminowany."

Spotkanie z Chapecoense

"Dla nas ze sztabu szkoleniowego to emocjonalna, psychologiczna i szczególna sytuacji z powodu tego wszystkiego, co wydarzyło się w ostatnim czasie. Ale teraz jesteśmy we Flamengo, oczywiście nadal bardzo solidaryzujemy się z Chapecoense, ale naszym calem jest uzyskanie dobrego wyniku."

  • dodał: MentiX
  • 11.09.2017; 18:13
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Lucas Paquetá: Flamengo 0:1 São Paulo

Ocena: 7.0
Zdjęcie tygodnia
Éverton okazał szacunek swojemu byłemu klubowi i nie cieszył się po zdobyciu bramki.
Video
Flamengo przegrało pierwwszy domowy mecz podczas tegorocznej kampanii Campeonato Brasileiro.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX