flamengol.net


Rueda daje więcej szansy wychowankom

W wygranym meczu nad Cruzeiro, trener Reinaldo Rueda zdecydował się postawić na wychowanków Flamengo. Z powodu braku kilku zawodników pierwszego składu, wychowankowie Rubro-Negro zyskują na sile na ostatniej prostej sezonu. Nie mogąc liczyć na starterów, szkoleniowiec preferuje młodych zawodników niż innych zawodników - na przykład Mancuello i Guevânio. Kolumbijski szkoleniowiec już pokazał, że stawia częściej na młodych piłkarzy niż jego poprzednik Zé Ricardo.

Wcześniej zmiennikiem Paolo Guerrero był Leandro Damião, ale po jego odejściu ta rola przypadła Felipe Vizeu, a później Lucasowi Paquetá, którzy zastępowali Peruwiańczyka pod jego nieobecność.

Jeden z najlepszych piłkarzy na boisku w środowej grze, Paquetá w ciągu ośmiu miesięcy, gdy zespół prowadził Zé Ricardo rozegrał tylko 11 meczów z czego trzy razy w pierwszym składzie. Młody zawodnik jest jednym z piłkarzy, którzy zyskali więcej miejsca od czasu przybycia Ruedy. Przez trzy miesiące wystąpił w 17 spotkaniach z czego w ośmiu jako starter.

Paquetá był często wystawiany na środku ataku, pomimo, że nie jest to jego naturalna pozycja. Po grze z Cruzeiro, Reinaldo Rueda chwalił Lucasa, który wystąpił na swojej nominalnej pozycji, ale zaznaczył, że jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o nim jako o zmienniku dla Diego.

"Jest bardzo utalentowanymi pracowitym zawodnikiem. Właśnie się stabilizuje. często nie może wytrzymać 90 minut z taką intensywnością. Mówić, że jest zastępcą Diego jest przedwczesne." - powiedział Reinaldo Rueda.

Więcej niż tylko młody talent, Viníciusowi Júniorowi udało się poprawić grę Flamengo, gdy wszedł na boisko. Rueda czekał dłużej, aby wprowadzić 17-latka na boisko w grze z Cruzeiro. Młody zawodnik pojawił się na boisku w 79 minucie gry i w doliczonym czasie swoją bramką ustalił wynik spotkania.

W środę, kolumbijski trener miał do swojej dyspozycji więcej wychowanków Flamengo. Boczny obrońca Thuler i napastnik Lincoln, którzy niedawno zostali przesunięci do pierwszego składu, a także Matheus Sávio, który miał więcej szans gry u Zé Ricardo byli na ławce rezerwowych.

Liczby z Ruedą (od sierpnia do 8 listopada) i Zé Ricardo (od stycznia do sierpnia):

Paquetá

11 meczów u Zé Ricardo - trzy jako starter

17 meczów u Ruedy- osiem jako starter

Felipe Vizeu

18 meczów u Zé Ricardo - pięć jako starter

9 meczów u Ruedą - pięć jako starter

Vinícius Júnior

14 meczów u Zé Ricardo - trzy jako starter

14 meczów u Ruedą - dwie jako starter

  • dodał: MentiX
  • 09.11.2017; 17:13
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 1:0 Corinthians

Ocena: 7.0
Zdjęcie tygodnia
Felipe Vizeu cieszy się ze zdobytej bramki, która dała Flamengo trzy punkty w meczu z Corinthians.
Video
Bramka rezerwowego Felipe Vizeu zapewniła ważne zwycięstwo nad Corinthians.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX