flamengol.net


Odliczanie: Guerrero osiąga poziom zespołu

Rozpoczęło się odliczanie. Jeśli Sąd Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) nie przychyli się do wniosku złożonego przez Światową Agencję Antydopingową (WADA) o zwiększenie kary zawieszenia, to Paolo Guerrero będzie mógł wrócić do gry za 20 dni - czyli w dniu 3 maja. Napastnik wrócił do treningów we Flamengo w dniu 20 marca, a dzisiaj jest już fizycznie gotowy do gry.

"Dzisiaj mógłby grać przez 90 minut. Nie wiem, czy grałby tak, jakbyśmy się spodziewali przez pełne 90 minut, ponieważ nie ma rytmu meczowego. Ale na pewno byłby w stanie zagrać cały mecz." - powiedział szef sztabu medycznego Flamengo, dr Márcio Tannure.

Fakt, że jest fizycznie gotowy, ma związek z postawą Guerrero podczas kresu zawieszenia. Po uniemożliwieniu korzystania ze sprzętu klubowego, Peruwiańczyk trenował indywidualnie we własnym zakresie. Po wakacjach w Peru, napastnik udał się do Buenos Aires, gdzie przygotowywał się przez ponad miesiąc, dopóki nie otrzyma od FIFA zezwolenia, aby wrócić do ćwiczeń w centrum sportowym Ninho do Urubu.

"Wszystko poszło bardzo dobrze. W Argentynie wykonał pracę z kilkoma trenerami. Wszystko śledziliśmy. Kiedy wrócił, dostarczył nam raport o wszystkim, co zostało zrobione. Mimo to zrobiliśmy wszystkie oceny fizyczne i fizjologiczne, a wynik był nawet lepsze, niż sobie wyobrażaliśmy. Byliśmy bardzo zadowoleni." - dodał Márcio Tannure.

Podczas treningów w Ninho do Urubu, można zauważyć, że Paolo Guerrero jest chudszy. Liczby nie zostały ujawnione, ale Márcio Tannure potwierdza, że ​​Peruwiańczyk stracił trochę tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej.

"Miał spadek procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i stracił także trochę masy mięśniowej. Jest to naturalne w tym procesie. Teraz pracujemy nad poprawą siły, zawodnik tego potrzebuje. Ma tę tendencję do utraty masy. Czuje się dobrze z tego rodzaju pracą." - dodał szef sztabu medycznego Flamengo.

W tym samym dnu, w którym kończy się półroczny okres zawieszenia - w dniu 3 maja - zawodnik zostanie przesłuchany w Sądzie Arbitrażowym ds. Sportu (CAS). Obrona Peruwiańczyka ma na celu całkowite unieważnienie kary, jednak pod koniec lutego, Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) złożyła wniosek o zwiększenie zawieszenia do dwóch lat.

Jeśli Guerrero zostanie uniewinniony lub kara sześciu miesięcy zostanie utrzymana, to atakujący będzie mógł wystąpić w spotkaniu przeciwko Internacionalowi, który odbędzie się w dniu 6 maja w Campeonato Brasileiro. Pomimo tego, że fizycznie jest na tym samym poziomie, co reszta zespołu, to możliwe, że powrót Peruwiańczyka na boiska będzie stopniowy z powodu braku rytmu meczowego. Guerrero swój ostatni mecz rozegrał w październiku.

"Będzie trzeba to ocenić wspólnie z trenerem i zespołem fizjologów. Na dzisiaj jest sprawny fizycznie i nie ma potrzeby stopniowego powrotu. Być może do momentu powrotu zdoła zwiększyć swój rytm meczowy. Istnieje kilka czynników. Jednak fizycznie jest na poziomie innych zawodników." - zakończył

  • dodał: MentiX
  • 13.04.2018; 21:02
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 1:0 Corinthians

Ocena: 7.0
Zdjęcie tygodnia
Felipe Vizeu cieszy się ze zdobytej bramki, która dała Flamengo trzy punkty w meczu z Corinthians.
Video
Bramka rezerwowego Felipe Vizeu zapewniła ważne zwycięstwo nad Corinthians.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX