flamengol.net


Jean Lucas zyskuje przestrzeń

Światło dzienne na Jean Lucas nigdy nie było tak intensywne, jak w innych wychowanków jak u Viníciusa Júniora, Lucasa Paquetá, czy Lincolna. Może ze względu na mniej ofensywną pozycję lub dyskretny sposób w jaki wykonuje pierwsze kroki w klubie. Ale wewnętrznie, 19-latek zawsze był traktowany jako wielki talent i obserwowany czujnym okiem. To właśnie Maurício Barbieri zaczął stawiać na młodego zawodnika, który zyskuje coraz większe znacznie we Flamengo.

Dzięki dobrej postawie na treningach, Jean Lucas przekonał do siebie szkoleniowca i wygrał rywalizację z bardziej doświadczonymi zawodnikami - jak Willian Arão. Młody volante pojawił się na boisku w czterech ostatnich grach i pokazał swoją wizytówkę. Dał jakość i dynamikę drugiej linii, a ponadto włącza się do ataków niczym "niespodzianka elementowa". W spotkaniu przeciwko Ponte Preta prawie zdobył bramkę.

Na początku roku, Rubro-Negro odnowili kontrakt z młodym zawodnikiem i teraz jego umowa jest ważna do końca 2021 roku, a klauzula odstępnego wynosi 30 mln euro.

Włączony do pierwszego składu na początku tego roku, Jean Lucas rozegrał 11 meczów dla Flamengo, a czego tylko w dwóch jako starter, gdy były szkoleniowiec Paulo César Carpegiani wystawił rezerwowy skład na początku Taça Guanabara. 19-latek powinien zagrać od pierwszych minut w niedzielnym meczu z Chapecoense, ponieważ oszczędzeni zostali Éverton Ribeiro i Lucas Paquetá.

  • dodał: MentiX
  • 12.05.2018; 18:48
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 4:0 Cabofriense

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabigol zadebiutował w koszulce Flamengo, ale nie pomógł wygrać z Resende.
Video
Bez większych problemów Flamengo pewnie wygrało spotkanie z Cabofriense.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX