flamengol.net


Guerrero nie może trenować we Flamengo

Główny zespół Flamengo rozpocznie przygotowania do sezonu w najbliższą sobotę, ale Paolo Guerrero nie pojawi się w centrum treningowym Ninho do Urubu. Napastnik nie będzie nawet trenował indywidualnie, tak jak miało to miejsce w grudniu, kiedy został tymczasowo zawieszony po tym jak jego test antydopingowy okazał się pozytywny.

FIFA zabroniła Peruwiańczykowi korzystania z urządzeń Flamengo w okresie zawieszenia, które obowiązuje do 3 maja. W listopadzie i grudniu, zawodnik mógł ćwiczyć oddzielnie od reszty zespołu, ale wówczas był tymczasowo zawieszony. Rubro-Negro czekają na wyrok Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (CAS), aby przygotować harmonogram treningów dla Guerrero.

Obrona napastnika czeka aż FIFA prześle uzasadnienie wyroku, aby móc złożyć apelację do CSA. Pod koniec grudnia, władze Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej zmniejszyły zawieszenie zawodnika o połowę, ale podstawy nie zostały jeszcze sformalizowane. Podobnie jak w Sądzie Powszechnym, adwokaci oczekują ogłoszenia rodzaju "wyroku", aby móc złożyć nowe odwołanie.

Oczekuje się, że kolejna rozprawa Guerrero odbędzie się w lutym. Napastnik jest zwieszony do maja, ale wciąż dąży do całkowitego uniewinnienia lub przynajmniej redukuje wyrok do trzech miesięcy. Jeśli to się uda, to będzie mógł wrócić do gry na początku przyszłego miesiąca, ponieważ okres zawieszenia liczy się od początku listopada, gdy został tymczasowo zawieszony.

Guerrero miał pozytywny wynik na obecność benzoilogoniny, głównego metabolitu kokainy w teście antydopingowym przeprowadzonym po meczu pomiędzy Peru i Argentyną w dniu 5 października zeszłego roku. Spotkanie było rozgrywane w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w 2018 roku.

  • dodał: MentiX
  • 11.01.2018; 16:19
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 1:0 Corinthians

Ocena: 7.0
Zdjęcie tygodnia
Felipe Vizeu cieszy się ze zdobytej bramki, która dała Flamengo trzy punkty w meczu z Corinthians.
Video
Bramka rezerwowego Felipe Vizeu zapewniła ważne zwycięstwo nad Corinthians.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX