flamengo.pl - polski serwis kibiców Rubro-Negro - FIFPro kwestionuje karę Guerrero

flamengol.net


FIFPro kwestionuje karę Guerrero

Międzynarodowa Federacja Zawodowych Piłkarzy (FIFPro) we wtorek wydała oświadczenie, w którym kwestionuje decyzje Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS) o przedłużeniu kary za doping Paolo Guerrero do okresu 14 miesięcy. Ponadto apeluje o zwołanie "pilnego spotkania" z członkami FIFA w celu omówienia tej kwestii.

Zdaniem FIFPro, zwiększenie okresu zawieszenia dla Guerrero "jest szkodliwe dla jego kariery" oraz "sprzeciwia się zdrowemu rozsądkowi". Peruwiańczyk, który odsłużył sześciomiesięczną karę, nie będzie mógł reprezentować barw reprezentacji Peru na Mistrzostwach Świata w Rosji.

CAS, który wydał ostateczną decyzję w tej sprawie, uważa, że Paolo Guerrero spożywał substancję poprzez herbatę z koki i twierdzi, że kara jest wynikiem zaniedbania zawodnika. Z drugiej strony, FIFPro uważa, że kata jest niesprawiedliwa, zwłaszcza, gdy ustalono, że napastnik nie miał zamiaru oszukiwać.

Oto oświadczenie FIFPro:

"FIFPro zwołuje pilne spotkanie z FIFA po tym, jak piłkarz Paolo Guerrero został zawieszony na 14 miesięcy za przypadkowe spożycie zabronionej substancji, która uniemożliwia mu reprezentowanie Peru na Mistrzostwach Świata.

FIFPro uważa tę decyzję za niesprawiedliwą i nieproporcjonalną oraz najnowszy przykład Światowego Kodeksu Antydopingowego, który często prowadzi do podejmowania niewłaściwych sankcji, zwłaszcza gdy ustalono, że nie miał zamiaru oszukiwać.

Zarówno FIFA, jak i Sąd Arbitrażowy ds. Sportu zgodziły się, że Guerrero nie spożył świadomie zabronionej substancji i że nie wystąpił efekt poprawy wydajności. Wbrew zdrowemu rozsądkowi otrzymał karę, która jest tak szkodliwa dla jego kariery.

Kodeks WADA został narzucony i zaktualizowany bez należytej konsultacji z piłkarzami i ich przedstawicielami.

W świetle tej sprawy oraz innych niedawnych decyzjach, FIFPro wzywa FIFA i innych interesariuszy futbolu, aby zrewidować natychmiast zmianę przepisów antydopingowych w piłce nożnej, tak by służyć najlepszym interesom gry i ochrony podstawowych praw graczy. "

  • dodał: MentiX
  • 15.05.2018; 20:01
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Vitinho: Flamengo 1:0 Cruzeiro

Ocena: 7.0
Zdjęcie tygodnia
Diego uhonorowany za rozegranie stu meczów w koszulce Flamengo.
Video
Flamengo przerwało serię dwóch porażek z rzędu i wygrało przed własną publicznością z Cruzeiro.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX