flamengol.net


FIFA przedłuża zawieszenie Guerrero o 10 dni

Spawa dopingu Paolo Guerrero nie zakończy się w poniedziałek, a tymczasowe zawieszenie zostało przedłużone przez FIFA o kolejne dziesięć dni. W związku z tym Komisja Dyscyplinarna FIFA będzie mieć nieco więcej czasu na przeanalizowanie dowodów dostarczonych przez zawodnika i jego prawników podczas zeszłotygodniowego przesłuchania w Zurychu. Obrona Peruwiańczyka uważa, że cała sprawa zakończy się do końca tego tygodnia, a więc przed końcem przedłużonego zawieszenia.

Bichara Neto, prawnik Guerrero już w zeszłym tygodniu powiedział, że spodziewał się tego przedłużenia, co w rzeczywistości miało miejsce. Mają to na uwadze, nadzieja, że atakujący wystąpi w pierwszym finałowym meczu Copa Sudamericana przeciwko Independiente, który zostanie rozegrany w tę środę na stadionie Libertadores de América w Avellaneda, metropolii Buenos Aires, została wyzerowana. Istnieje jednak nadzieja, że Paolo będzie mógł zagrać w przyszłotygodniowym rewanżu na Maracanie.

Przesłuchanie napastnika Flamengo trwało cztery godziny, a on sam opuścił kwaterę główną FIFA przekonany, że zostanie uniewinniony, co jest celem jego obrony

"FIFA przeanalizowała wszystkie dowody i była przekonana, że pozytywny wynik nie jest spowodowany spożyciem kokainy. Prosimy o uniewinnienie i stwierdzenie, że Paolo nie przyczynił się w żaden sposób do tego pozytywnego wyniku." - wyjaśnił Bichara w ubiegły czwartek.

Według Guerrero, niektóre z przedstawionych dowodów dotyczyły badania włosów, a także faktu, że ilość zabronionej substancji (benzoilegoniny, głównego metabolitu kokainy) była bardzo niska. Poza napastnikiem swoje zeznania złożyli także świadkowie wezwani przez jego prawników.

FIFA nie udostępnia jeszcze żadnych informacji na temat treści testu Guerrero. Maksymalna kara za takie przypadki to czteroletnie zawieszenie, co jednak nie powinno mieć miejsca w przypadku Peruwiańczyka. Pytanie brzmi, czy FIFA zdecyduje się zawiesić napastnika i na jak długo, czy też zostanie całkowicie uniewinniony.

Napastnik Flamengo miał niekorzystny wynik analityczny w teście antydopingowym po meczu z Argentyną w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji, w którym wykryto benzoilegoninę, główny metabolit kokainy. Komitet dyscyplinarny FIFA zawiesił zawodnika tymczasowo na okres 30 dni.

Benzoiloeconina znajdująca się w moczu Guerrero pochodziła z liścia koki używanego do herbaty spożywanej w kilku Ameryki Południowej, w tym w Peru. Prawnicy zawodnika twierdzą, że zanieczyszczona była inna herbata spożyta przez ich klienta.

  • dodał: MentiX
  • 04.12.2017; 20:27
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Lucas Paquetá: Flamengo 0:1 São Paulo

Ocena: 7.0
Zdjęcie tygodnia
Éverton okazał szacunek swojemu byłemu klubowi i nie cieszył się po zdobyciu bramki.
Video
Flamengo przegrało pierwwszy domowy mecz podczas tegorocznej kampanii Campeonato Brasileiro.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX