flamengol.net


CAS zwiększyło zawieszenie Guerrero!

Paolo Guerrero jest poza Mistrzostwami Świata w Rosji, nie zagra w środę z Emelec i może już nigdy nie założyć koszulki Flamengo. Sportowy Sąd Arbitrażowy (CAS) postanowił przedłużyć okres zawieszenia napastnika za doping do okresu 14 miesięcy. Decyzja jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

Ponieważ zakończył się już sześciomiesięczny okres zawieszenia nałożony przez FIFA, Guerrero może wrócić do gry za osiem miesięcy. Oznacza to, że Peruwiańczyk będzie mógł wrócić do gry w piłkę dopiero w 2019 roku. Jego kontrakt z Flamengo kończy się w dniu 10 sierpnia.

W oficjalnym oświadczeniu CAS poinformowało, że uważa, że Paolo Guerrero spożywał substancję z herbaty koki i kara jest wynikiem zaniedbania Peruwiańczyka. W niedzielę, po zdobyciu gola w przegranym spotkaniu z Chapeconese, napastnik zapewniał, że jest niewinny i był pewny pozytywnego zakończenia.

"Jestem niewinny, nic nie zrobiłem. Nie powinno się karać zawodnika, który nic nie zrobił. Nie mogłem odnaleźć szczęścia bez gry w piłkę nożną. Jestem pewien, że wszystko dobrze się zakończy, ponieważ wierzę w sprawiedliwość." - powiedział Guerrero.

Wciąż nie znając decyzji CAS, Guerrero dzisiaj rano pozował do zdjęć ubrany w strój, w którym reprezentacja Peru zagra na Mistrzostwach Świata w Rosji.

Zwiększenie kary dla Guerrero, zaskoczyło nawet Flamengo. W Gávea, krótko po konferencji prasowej, aby przedstawić plan operacyjny na mecz z Emelec, prezydent Eduardo Bandeira stwierdził, że dowiedział się o decyzji z prasy.

  • dodał: MentiX
  • 14.05.2018; 20:35
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 4:0 Cabofriense

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabigol zadebiutował w koszulce Flamengo, ale nie pomógł wygrać z Resende.
Video
Bez większych problemów Flamengo pewnie wygrało spotkanie z Cabofriense.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX