flamengol.net


Bez Guerrero, Flamengo szuka wzmocnień w ataku

Przedłużona i definitywna kara. Paolo Guerrero nie wystąpi na Mistrzostwach Świata w Rosji i będzie mógł wrócić do gry w piłkę dopiero w 2019 roku. Pozostaje pytanie: jaka będzie przyszłość napastnika? Decyzja nie została jeszcze podjęta, ale tendencja jest taka, że nie pozostanie we Flamengo. Nie mogąc liczyć na Peruwiańczyka, Rubro-Negro oceniają pozyskanie nowego snajpera.

Wiadomość o przedłużeniu zawieszenia dla Guerrero na dwa dni przed decydującym spotkaniem przeciwko Emelec w Copa Libertadores, spadła jak bomba w Gávea, pomimo sceptycyzmu co do zwiększenia kary, po tym jak Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) domagała się dwuletniego zawieszenia.

Klub jeszcze nie skomentował całej sprawy i wierzy w niewinność Guerrero, ale tendencja jest taka, że ponownie zawiesi kontrakt z zawodnikiem - tak jak miało to miejsce za pierwszym razem.

Jeszcze przed ogłoszeniem przedłużenia okresu zawieszenia, Flamengo analizowało kandydatów do wzmocnienia linii ataku. Bez Guerrero, pierwszym napastnikiem jest Henrique Dourado, a z kolei jego zmiennikiem zaledwie 17-letni Lincoln.

Tak więc pozyskanie nowego napastnika jest konieczne, ponieważ Rubro-Negro rywalizują na trzech frontach: Brasileiro, Copa do Brasil i Libertadores. Ponadto odejście Peruwiańczyka spowoduje znaczny spadek na liście płac.

Kontakt Guerrero z Flamengo zakończy się 10 sierpnia. Strony od zeszłego roku rozmawiają o przedłużeniu umowy, ale teraz wydaje się, że porozumienie jest odległe bardziej niż kiedykolwiek. Klub i zawodnik oczekiwali na decyzję CAS, aby zintensyfikować rozmowy. Wydłużenie wyroku zwykle kończy negocjacje.

W Gávea od połowy 2015 roku, Guerrero rozegrał 111 meczów i strzelił 43 gole. Ostatni występ i zarazem trafienie zanotował w niedzielnej grze z przeciwko Chapecoense.

  • dodał: MentiX
  • 14.05.2018; 22:25
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 4:0 Cabofriense

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabigol zadebiutował w koszulce Flamengo, ale nie pomógł wygrać z Resende.
Video
Bez większych problemów Flamengo pewnie wygrało spotkanie z Cabofriense.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX