flamengol.net


Barbieri: "Popełniliśmy więcej błędów"

To nie była dobra niedziela dla Flamengo. Porażka 2:3 z Chapecoense zakończyła serię dziewięciu meczów bez porażki. Była to też pierwsza porażka Maurício Barbieriego w roli szkoleniowca Rubro-Negro. Na pomeczowej konferencji prasowej, trener uzasadnił dlaczego w Santa Catarina wystawił praktycznie rezerwowy skład. Trzy dni przed decydującym meczem z Emelec w Copa Libertadores, szkoleniowiec zdecydował się oszczędzić praktycznie cały skład w grze na Arena Condá.

Oszczędzenie

"Dokonaliśmy oceny w piątek. Zawodnicy byli zmęczeni i wyczerpani. Naszym celem było zwycięstwo, ale wiedzieliśmy, że będzie o nie trudno grając składem, który nie jest zgrany i nie ma rytmu meczowego. Popełniliśmy więcej błędów niż przypuszczaliśmy."

Pozostanie liderem

"Wiemy, że trudno jest tutaj grać. Mamy swoje cele, Flamengo nadal pozostaje liderem Brasileirão, awansowaliśmy do ćwierćfinału Copa do Brasil i teraz tylko zależy od nas samych, czy awansujemy do kolejnej fazy Copa Libertadores. Środowa gra jest fundamentalna. Teraz będziemy mieć po swojej stronie fanów i mam nadzieję, że będą nas wspierać."

Wątpliwy karny

"Moim zdaniem nie było tam karnego. Po raz drugi Flamengo zostaje skrzywdzone w lidze. Być może gdyby była powtórka wideo, to decyzja byłaby inna. Fakt jest taki, że po raz kolejny Flamengo zostało skrzywdzone, mówimy o dwóch karnych w pięciu meczach. Nie rozumiem w jaki sposób sędzia liniowy tego nie zauważył. Chapecoense nie ma z tym nic wspólnego."

Powrót Diego

"Pod względem fizycznym zachowywał się dobrze. Dużo biegał. Technicznie nie zagrał dobrze, ale będzie ewoluował. Wierzę, że w środę zagra lepiej."

Analiza

"Popełniliśmy błędy, straciliśmy pierwszego gola po naszym błędzie. Rozmawialiśmy w przerwie i w drugiej połowie zagraliśmy znacznie lepiej. Byliśmy lepsi, gdyby nie kontrowersyjny rzut karny, wynik mógłby być inny. Teraz musimy ocenić stan zdrowia zawodników i podjąć decyzję, kto zagra z Emelec."

  • dodał: MentiX
  • 14.05.2018; 17:45
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 4:0 Cabofriense

Ocena: 7,5
Zdjęcie tygodnia
Gabigol zadebiutował w koszulce Flamengo, ale nie pomógł wygrać z Resende.
Video
Bez większych problemów Flamengo pewnie wygrało spotkanie z Cabofriense.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX